Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Wystawę świątecznych kartek można oglądać do 30 grudnia Wystawę świątecznych kartek można oglądać do 30 grudnia, fot. MCK Bełchatów

 

Bożonarodzeniowa atmosfera na dobre już zagościła w Miejskim Centrum Kultury. W dolnym foyer można oglądać wystawę świątecznych kartek przygotowanych przez najmłodszych. W planach są także dwa koncerty z kolędami i pastorałkami w roli głównej.

 

„Świąteczna kartka bożonarodzeniowa” tak zatytułowana jest wystawa, którą do 30 grudnia można zwiedzać w dolnym foyer MCK PGE Gigantów Mocy. Do obejrzenia jest kilkadziesiąt prac wykonanych różnorodnymi technikami – począwszy od rysunku przez wyklejanki po quilling. Ich autorami są najmłodsi uczniowie bełchatowskich podstawówek.

 

20 grudnia będzie z kolei okazja, aby posłuchać oraz pośpiewać kolędy i pastorałki. Będzie to wyjątkowe kolędowanie. Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Pasjonata”, grupa dziecięca "Cantabile” oraz członkowie grupy teatralnej BAT PKP i BAT Scena Dorosłych przeniosą widzów na… dworzec kolejowy, gdzie w zimowej scenerii dziać się będą dziwne rzeczy. Ogromna śnieżyca, zatrzymane pociągi, wszechogarniający pośpiech i ludzie, których ta dziwna sytuacja zatrzymała na dworcu. W ten wigilijny dzień zatrzymały się pociągi i ważne ludzkie sprawy. Czy w takich warunkach uda się poczuć atmosferę świąt Bożego Narodzenia? Czy można kolędą roztopić ludzkie serca? Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie, zapraszamy do MCK PGE Gigantów Mocy na „Świąteczną podróż”. Wspólne kolędowanie rozpocznie się o godz. 18.00, wstęp jest bezpłatny za okazaniem darmowej wejściówki.

 

Drugi przedświąteczny koncert zaplanowany jest na sobotę, 21 grudnia. W sali teatralno-widowiskowej MCK PGE Gigantów Mocy wystąpi Sounding Strings z gośćmi. Zespół, w którym muzycy głównie grają na instrumentach strunowych, prowadzi Arkadiusz Załęczny. Grupa zagra kolędy, pastorałki, a także utwory świąteczno-zimowe. Większość z nich usłyszymy w tradycyjnej aranżacji, ale będą też muzyczne niespodzianki. Warto przyjść
i posłuchać, bo świątecznej atmosfery z pewnością brakować nie będzie. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00, wstęp jest wolny - za okazaniem darmowej wejściówki.

 

ADA

MCK zaprasza na wpsólne kolędowanie

Świąteczny koncert w MCK

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl