Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 


Dwie nowe wystawy Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego już wkrótce będzie można oglądać w MCK PGE Gigantach Mocy. Na wernisaże „Ulic Hanoi” i „Damy w kapeluszu” zapraszamy 10 stycznia o godz. 18.00. Wstęp wolny.

 


Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne nowy rok rozpoczyna dwiema wystawami fotograficznymi: „Ulice Hanoi” oraz „Damy w kapeluszu”.


Autorami zdjęć są Katarzyna Urbanek i Robert Komora. Oboje od lat współpracują z BTF-em. Ich prace podziwiać będzie można w Galerii „Na Piętrze”. Wspólny wernisaż zaplanowano na 10 stycznia. Początek imprezy o godz. 18.00. Przyjść może każdy, wstęp jest bezpłatny.


Co wiemy o autorach zdjęć?
Katarzyna Urbanek jest absolwentką Studium Fotografii ZPAF i Akademii Fotoreportażu Uniwersytetu Warszawskiego. Jej pasją jest przede wszystkim fotografowanie życia ulicy. Prace Katarzyny Urbanek wielokrotnie nagradzane były na różnych fotograficznych festiwalach i konkursach – zarówno w kraju, jak i za granicą.

 

- Ten projekt to chwile, emocje, wrażenia. Moje odbicie w lustrze miasta. Brak tu odpowiedzi na pytania, raczej zachęta do ich zadawania. Nadzieja na pobudzenie ciekawości niż jej pełne zaspokojenie – pisze o swoim projekcie autorka zdjęć Katarzyna Urbanek.

 

Drugi z autorów - Robert Komora od lat związany jest z fotografią amatorską. Wśród jego zainteresowań fotograficznych są przede wszystkim przyroda i reportaże. Nie stroni również od portretów. Swoje zdjęcia prezentował w wielu galeriach fotografii, a także specjalistycznych czasopismach. Obecnie jest członkiem BTF-u.

 

- Kapelusz jako motyw często jest spotykany również innych dziedzinach sztuki, np. w słynnym obrazie Gustava Klimta „Dama w Kapeluszu” czy też obraz Picassa „Siedząca kobieta w czerwonym kapeluszu” Brigitte Nagiller, znana austriacka specjalistka od savoir-vivre’u, zaleca w swojej pracy pt. „Styl i dobre maniery” zakładanie kapeluszy na różne okazje od bardzo uroczystych wydarzeń po spotkania towarzyskie – pisze autor wystawy, zachęcając tym samym do obejrzenia jego ujęć.

 

KZB

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl