Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

jkm12

 

Takiego koncertu noworocznego jeszcze nie było. W sobotę, 11 stycznia, na scenie MCK PGE Giganty Mocy wystąpi stu artystów, a wśród nich nauczyciele, uczniowie oraz absolwenci Szkoły Podstawowej nr 1 w Bełchatowie. Towarzyszyć im będą rodziny, znajomi i przyjaciele. Początek imprezy o godz. 17. Przyjść może każdy.

 

Na prawdziwą muzyczną ucztę zaprasza społeczność bełchatowskiej Jedynki. Koncertowe wejście w nowy rok to artystyczne przedsięwzięcie, którego celem jest szeroko rozumiana integracja społeczna i międzypokoleniowa. Jak podkreślają organizatorzy, Jedynkowy Koncert Noworoczny będzie okazją do zacieśniania więzów i budowania pozytywnych relacji.

 

Podczas koncertu na scenie Gigantów Mocy, w sali widowiskowo-teatralnej, zaprezentują się wokaliści, instrumentaliści i tancerze. W sumie wystąpi około 100 osób. Wśród artystów są nauczyciele i uczniowie SP nr 1, dołączą do nich również absolwenci i osoby zaprzyjaźnione ze szkołą. Wyjątkowość tego spotkania polega też na tym, że obok dzieci i młodzieży pojawią się ich rodzice, dziadkowie, znajomi i przyjaciele, a nawet sąsiedzi. Publiczność będzie miała również okazję posłuchać utworów w wykonaniu uczennicy i jej mistrza.

 

Koncert utrzymany będzie w klimacie świąteczno-noworocznym. W repertuarze znajdują się kolędy, pastorałki i piosenki o tematyce zimowej. Będzie więc można włączyć się do wspólnego śpiewania.

 

Na Jedynkowym Koncercie Noworocznym społeczność i przyjaciele szkoły spotkają się po raz pierwszy, ale już dziś wiadomo, że nie jest to ostatnia impreza tego typu. – Pomysł wszystkim przypadł do gustu. W przygotowanie tego przedsięwzięcia zaangażowało się bardzo dużo osób, nie tylko ze szkoły. Wszyscy ze zniecierpliwieniem czekamy na efekt końcowy – mówi Joanna Fesler, nauczyciel i opiekun sekcji artystycznej w SP nr 1, i dodaje, że już zaczyna planować przyszłoroczną edycję koncertu.

 

Jedynkowy Koncert Noworoczny rozpocznie się o godz. 17 i potrwa ponad godzinę. Na każdego, kto sobotni wieczór, 11 stycznia, postanowi spędzić w towarzystwie Jedynki, czekać będzie specjalna niespodzianka i słodkie podarki od św. Mikołaja. Wstęp wolny.


KZB

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl