Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 

Ogólnopolskie Spotkania Taneczne (Re)akcje cieszą się dużym zainteresowaniem tancerzy z całej PolskiOgólnopolskie Spotkania Taneczne (Re)akcje cieszą się dużym zainteresowaniem tancerzy z całej Polski; fot. MCK PGE Gigant Mocy

 

Można już zapisywać się na XII Ogólnopolskie Spotkania Taneczne (Re)akcje Bełchatów 2020. Konkurs odbędzie się w marcu, ale warto zapisać się wcześniej, liczy się bowiem kolejność zgłoszeń. Każdego roku na bełchatowskie święto tańca przyjeżdża w sumie około tysiąca tancerzy z całej Polski.

 

 

Na dwa dni, 14 i 15 marca, Bełchatów stanie się młodzieżową stolicą tańca. Przed nami bowiem Ogólnopolskie Spotkania Taneczne (Re)akcje Bełchatów 2020. To już dwunasta edycja tego festiwalu. Pierwszego dnia zaprezentują się formacje (od 3 do 7 osób) oraz zespoły (powyżej 7 uczestników). Drugi dzień w całości poświęcony będzie solistom, duetom oraz teatrom tańca.


Zapisy już ruszyły - oddzielnie dla tancerzy preferujących formy krótkie – do 6 minut, oraz długie – do 15 lub 30 minut. W pierwszym przypadku zgłoszenie należy wysłać online. Znaleźć je można na https://link.do/HkXOC. Termin mija 6 marca.


Nieco inaczej wygląda procedura zgłoszeniowa w przypadku form długich. Warunkiem uczestnictwa jest po pierwsze wypełnienie online właściwego formularza, który znajduje się na https://link.do/biBgc, a po drugie przesłanie nagrania własnego spektaklu. Soliści, duety i teatry tańca czas na zgłoszenie się mają do 14 lutego. Uczestnicy, którzy zakwalifikują się do udziału w (Re)akcjach, zostaną o tym poinformowani mailowo, a pełna lista startowa dostępna będzie od 21 lutego na stronie www.mckbelchatow.pl. Więcej informacji, w tym regulamin, warunki uczestnictwa i kwestie organizacyjne znajdują się w załącznikach poniżej lub na stronie MCK-u.


To będzie prawdziwe święto sztuki, podczas którego królować będą taniec współczesny, nowoczesny i uliczny. Nie zabraknie też innych form tanecznej ekspresji. Na scenie MCK PGE Gigantów Mocy zaprezentują się soliści, duety, grupy taneczne oraz teatry tańca z całej Polski. Główną nagrodą jest Grand Prix Prezydenta Bełchatowa. Najlepsi z najlepszych otrzymają 1500 złotych (w przypadku form krótkich) oraz 1000 złotych (przy formach długich). Ponadto nagrody przyznawane będą w różnych kategoriach tanecznych i wiekowych. Laureaci nagród Grand Prix oraz pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach zyskują automatycznie akredytację na XIII Ogólnopolskie Spotkania Taneczne (Re)akcje Bełchatów 2021.

 

Jury oceniać będzie nie tylko choreografię, wyróżniającą się technikę czy stopień trudności wykonywanych elementów, ale również kostiumy i rekwizyty, repertuar muzyczny, składające się na ogólny wyraz artystyczny.


Ogólnopolskie Spotkania Taneczne (Re)akcje są jednym z najważniejszych turniejów tańca w regionie. Charakteryzują się ogromna różnorodnością i niezwykle wysokim poziomem artystycznym. Są również doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i szukania inspiracji. Pierwszy konkurs odbył się w 2007 roku. Przez lata konkurs zmieniał się i ewoluował. Od samego początku impreza objęta była Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Bełchatowa, a od kilku lat prezydent miasta przyznaje nagrodę Grand Prix dla najlepszego zespołu festiwalu.


KZB

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl