Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Zgłoszenia przyjmowane są do 10 marca, fot. MCK BełchatówZgłoszenia przyjmowane są do 10 marca, fot. MCK Bełchatów

 

Na ósmoklasistów, uczniów szkół ponadpodstawowych i nauczycieli czekają lekcje z wykładowcami Uniwersytetu Łódzkiego. Wszystko w ramach sesji wyjazdowej XX Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki, która zagości w MCK PGE Gigantach Mocy w marcu. Warsztaty są bezpłatne, ale by wziąć w nich udział trzeba się wcześniej zarejestrować.  

 

Festiwalowe lekcje składać się będą z dwóch bloków do wyboru. Pierwszy poświęcony będzie wodzie i wybrzeżom. Naukowcy z Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego m.in. wytłumaczą dlaczego powstają powodzie i jak można monitorować to zjawisko, opowiedzą także co to takiego wybrzeże oraz jakie procesy w nich zachodzą. Drugi blok wykładów to historia i specyfika kuchni staropolskiej, który będzie okazją, aby dowiedzieć się, co jadali dawni Polacy czy co to są bobre pluski. Podczas kolejnej lekcji uczestnicy będą zaś rozmawiać o tajnikach CO2.   

 

Udział w sesji jest bezpłatny, trzeba się jednak wcześniej zapisać. Zgłoszenia można wysyłać do 10 marca na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Co ważne, zgłaszając się na wykłady, musisz od razu podać blok programy (pierwszy lub drugi), w którym chcesz uczestniczyć. Festiwalowe spotkanie zaplanowane jest na wtorek, 17 marca w MCK PGE Gigantach Mocy. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.mckbelchatow.pl.

 

ADA

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl