joombig banner rotation images

Menu

Konkurs "Rajski Dzieńn Kobiet" nawiązuje m.in. do Festiwalu Sztuki Jabłka i rzeźby Ewy wiszącej na placu NarutowiczaKonkurs "Rajski Dzieńn Kobiet" nawiązuje m.in. do Festiwalu Sztuki Jabłka i rzeźby Ewy wiszącej na placu Narutowicza

 

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Kobiet. Z tej okazji prezydent Bełchatowa ogłasza konkurs na sentencję w formie życzeń dedykowaną właśnie kobietom. Udział może wziąć każda osoba pełnoletnia, która do 8 kwietnia ułoży maksymę zawierającą jedno z pięciu słów: raj, Ewa, sztuka, jabłko i Bełchatów.

 

 

„Czy wiecie, że w centralnym miejscu w Bełchatowie, na placu Narutowicza codziennie wita przechodniów, turystów, mieszkańców rzeźba przedstawiająca postać Ewy trzymającej jabłko w dłoni. Czasami można spotkać się ze stwierdzeniem, że została tutaj przeniesiona niczym z raju… Subtelnie unosi się w powietrzu i godnie symbolizuje Miasto Bełchatów, nie pozwalając zapomnieć o historii miasta, z którą związana jest zagadkowa obecność prarodziców rodzaju ludzkiego w znaku herbowym Bełchatowa oraz symbolach Bełchatowa i jego mieszkańców?”

 

Mając na względzie symbolikę heraldyczną postaci Ewy oraz przypadający na 8 marca Dzień Kobiet, prezydent Bełchatowa ogłasza konkurs „Rajski Dzień Kobiet”. Zadaniem uczestników będzie stworzenie sentencji lub życzeń dedykowanych kobietom z okazji ich święta.

 

Udział w zabawie może wziąć osoba pełnoletnia, która napisze sentencję w formie życzeń dedykowaną kobietom z okazji ich święta. Liczy się kreatywność i, co ważne, zawarcie w tekście jednego z następujących słów: raj, Ewa, sztuka, jabłko, Bełchatów. – Jakby nie było jabłko wpisane jest od stuleci w historię naszego miasta przez herb. Chodzi oczywiście o rajską jabłoń, która znajduje się w herbie Bełchatowa. Dlatego też chcemy nawiązać do jednego z najpiękniejszych dni w roku, czyli Dnia Kobiet, do Ewy witającej mieszkańców na placu Narutowicza codziennie, a trafiła tu właśnie podczas jednej z edycji Festiwalu Sztuki Jabłka” – mówi wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański.

 

Jak zgłosić się do konkursu „Rajski Dzień Kobiet”?

 

Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy (załącznik poniżej) i dostarczyć go organizatorowi do 8 kwietnia. Można to zrobić na trzy sposoby:

 

  • osobiście w Biurze Organizatora – Wydział Promocji i Turystyki UM, ul. Kościuszki 15, pok. nr 215,
  • listownie na adres: Wydział Promocji i Turystyki UM, ul. Kościuszki 15, 97-400 Bełchatów,
  • elektronicznie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (prawidłowo zgłoszony w sposób elektroniczny formularz musi być opatrzony własnoręcznym podpisem, a następnie zeskanowany).

 

Wyniki konkursu "Rajski Dzień Kobiet" ogłoszone zostaną w drugiej połowie maja. Wybrane aforyzmy, tzw. złote myśli, zostaną opatrzone artystyczną ilustracją i jako grafiki z przesłaniem będą stanowiły materiały promujące miasto oraz Festiwal Sztuki Jabłka. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają miejskie gadżety, natomiast autorzy trzech najciekawszych propozycji - nagrody pieniężne: od 100 do 300 zł.

 

AP

 

Konkurs Rajski Dzień Kobiet

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020