Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

Miejska biblioteka od lat organizuje różnorodne konkursy dla dzieci i młodzieżyMiejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Bełchatowie każdego roku organizuje różnorodne konkursy dla dzieci i młodzieży

 

„Książka – Obiekt Artystyczny” oraz „Między Rajem a Węglem” to dwa znane i lubiane biblioteczne konkursy. Ich wyniki uczestnicy mieli poznać w maju. W związku z epidemią koronawirusa na ostateczne rozstrzygnięcie trzeba będzie jednak poczekać. Nowe terminy wkrótce zostaną podane.

 

 

Bełchatowska biblioteka od lat inspiruje najmłodszych do poszukiwania nowych form artystycznego wyrazu. Temu m.in. służą oba konkursy dedykowane dzieciom i młodzieży z całego powiatu. Pierwszy z nich doczekał się 19 edycji, drugi – zorganizowano po raz 25.


Uczestnicy konkursu plastycznego „Książka – Obiekt Artystyczny” za każdym razem udowadniają, że może ona inspirować na różne sposoby. Ich prace to zapis uczuć, emocji i wrażeń, a także dziecięcych marzeń i wizji. O sposobie, formie i technice decydują sami autorzy dzieł. Liczy się pomysłowość, kreatywność i zaangażowanie.


Z kolei konkurs „Między Rajem a Węglem” przyciąga miłośników słowa pisanego. W tym roku ma on dla organizatorów szczególne znaczenie. Temat jubileuszowej edycji brzmi bowiem: „MiPBP w Bełchatowie wczoraj i dziś – 85 lat bełchatowskiej książnicy”. Inna jest też forma prac konkursowych – zamiast esejów, rozprawek, szkiców literackich, opowiadań uczestnicy przygotować mają prezentację multimedialną (maksymalnie 50 slajdów). Rys historyczny, wywiady, zdjęcia, wspomnienia – tu można pokazać wszystko, co przybliży działalność miejskiej biblioteki w dowolnym momencie jej istnienia.

 

Prace plastyczne, w tym te przestrzenne, przedstawiające książkę jako przedmiot artystyczny będzie można składać w placówce w późniejszym terminie niż wstępnie zakładano. Natomiast prezentacje multimedialne na temat historii bełchatowskiej biblioteki można jeszcze nadsyłać mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

 

Zmiany w konkursowych harmonogramach spowodowane są trwającą w całym kraju epidemią koronawirusa. O nowych terminach Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Bełchatowie będzie informować na bieżąco.

KZB

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl