Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Konkurs "Rajski Dzieńn Kobiet" ma związek m.in. z Festiwalem Sztuki Jabłka i rzeźbą Ewy - balansującą nad pl. Narutowicza"Rajski Dzień Kobiet" ma związek m.in. z bełchatowskim Festiwalem Sztuki Jabłka i rzeźbą Ewy - balansującą nad pl. Narutowicza

 

Jeszcze przez kilka dni, a dokładniej do 29 maja, można zgłaszać się do miejskiego konkursu literackiego „Rajski Dzień Kobiet”. W zabawie udział mogą wziąć osoby pełnoletnie, które chciałyby zmierzyć się ze sztuką aforyzmów i miejskimi symbolami. Inspiracją dla nich ma być przynajmniej jedno z pięciu słów: raj, Ewa, sztuka, jabłko i Bełchatów. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.Od wieków kobieta jest obiektem artystycznych dociekań twórców różnych dziedzin sztuki – od malarstwa, muzyki, przez rzeźbę, fotografię aż po film i oczywiście literaturę. Do grona artystów, którzy płci pięknej poświęcili swoje twórcze działania, dołączyć mogą teraz także bełchatowianie. Wystarczy, że wystartują w miejskim konkursie dedykowanym właśnie wszystkim paniom.

 

Co konkretnie trzeba zrobić? Nic trudnego – napisać sentencję w formie życzeń dla kobiet. Co ważne, w autorskim projekcie, nie dłuższym niż 250 znaków, powinno znaleźć się chociaż jedno słowo związane z historią i tradycją miasta. Mowa tu o: raju, Ewie, sztuce, jabłku i Bełchatowie. Liczy się kreatywność i pomysłowość.

 

Dla uczestników zabawy przygotowano upominki, a dla autorów trzech najlepszych projektów - nagrody pieniężne: od 100 do 300 złotych. Ponadto do wybranych projektów literackich wykonana zostanie artystyczna ilustracja. Tak przygotowane materiały będą następnie promować nasze miasto oraz jesienny Festiwal Sztuki Jabłka.

 

W związku z epidemią koronawirusa zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie drogą elektroniczną. Formularz konkursowy należy pobrać z załącznika poniżej, wypełnić, własnoręcznie podpisać, zeskanować i w takiej formie odesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. W załącznikach znajdują się również regulamin oraz informacja o konkursowych terminach.

 

Czas nadsyłania prac na konkurs mija 29 maja, a wyniki poznamy najpóźniej w połowie lipca.

 

KZB

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl