Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

Filmy na konkurs "Pogodowe Kre:Acje, czyli twoja prognoza pogody" przesyłać można do 29 czerwcaWyniki konkursu "Pogodowe Kre:Acje, czyli twoja prognoza pogody" poznamy na początku lipca


Choć Festiwal Re:Aktor Online 2020 już za nami, to zabawa trwa nadal. W tym roku tematem przewodnim były zjawiska atmosferyczne. Na nich też skupić się mają uczestnicy miejskiego konkursu „Pogodowe Kre:Acje, czyli twoja prognoza pogody”. Na filmy z dziecięcym prezenterem w roli głównej czekamy do 29 czerwca.

 

 

W ramach miejskiego Dnia Dziecka i Festiwalu Re:Aktor, które w tym roku z powodu epidemii koronawirusa przeniosły się do internetu, najmłodsi mogli zapoznać się z tajnikami, metodami i narzędziami meteorologii. Były filmy z ekspertem, eksperymenty naukowe z animatorami, gry, zabawy i konkursy. Na tym jednak nie koniec. Trwa jeszcze bowiem konkurs „Pogodowe Kre:Acje, czyli twoja prognoza pogody”.

 

W zabawie udział mogą wziąć zarówno młodsze, jak i starsze dzieci. Wystartują one w trzech kategoriach wiekowych: do 6 lat, 7-10 lat, 11-15 lat. Zadanie konkursowe polega na nakręceniu filmiku (w formacie MP4) z autorską prognozą pogody. Nagranie nie może być dłuższe niż 3 minuty. Co ważne, przy realizacji zadania należy wykorzystać także samodzielnie przygotowane plansze z mapą Polski. Powinny one zawierać przynajmniej kontury kraju oraz graficzne oznaczenia pogodowe, takie jak: temperatura, słońce, deszcz, zachmurzenie, wiatr czy burze. Z filmiku powinno wynikać, jak pogoda kształtować się będzie w ciągu całej doby.

 

Oceniane będą oryginalność, kreatywne podejście do tematu, walory dydaktyczne oraz sposób prezentacji prognozy pogody. Filmy nadsyłać należy do 29 czerwca na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Wyniki poznamy najpóźniej do 6 lipca.

 

Każdy, kto pochwali się nagraniem, w którym wciela się w rolę pogodynki lub pogodynka, otrzyma drobny upominek, a trzy najlepsze prace w każdej kategorii wiekowej będą nagrodzone i zaprezentowane na oficjalnych miejskich kanałach. Regulamin oraz kartę zgłoszeniową pobrać można z załączników poniżej. Więcej informacji uzyskać można w Wydziale Promocji i Turystyki bełchatowskiego magistratu pod nr tel. 44 733 51 63 lub 44 733 51 62.


KZB

 

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl