Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

 

Seanse filmowe w kinie Kultura jednocześnie będzie mogło oglądać prawie 120 widzówKino Kultura czynne będzie od 10 czerwca

 

Amatorzy dużego ekranu ponownie będą mogli korzystać z dobrodziejstw X Muzy. Kino Kultura rusza po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa. Od 10 czerwca filmy w bełchatowskiej sali kinowej jednocześnie będzie mogło oglądać blisko 120 osób.

 

 

Rząd znosi kolejne obostrzenia związane z pandemią. Otwierać się mogą między innymi baseny, siłownie, parki rozrywki, a także instytucje kultury. Z takiej możliwości skorzystało również bełchatowskie kino Kultura. Pierwszy seans już w najbliższą środę o godz. 16:15.

  

Wszystkich, zarówno pracowników, jak i widzów, obowiązywać będzie określony reżim sanitarny. Jednorazowo w sali filmowej zajętych może być teraz 50 procent miejsc, co w przypadku kina Kultura pozwala na oglądanie filmu jednocześnie przez 119 osób. Wszystko po to, by móc zachować właściwe odległości między oglądającymi. Ponadto widzowie przez cały czas, również w trakcie projekcji filmu, będą musieli mieć założone maseczki ochronne, a przed wejściem do MCK-u zdezynfekować dłonie specjalnym płynem. Takie zasady obowiązywać mają aż do odwołania.

 

Przypominamy, że bilety na wybrany film można kupić online, najpóźniej na 15 minut przed każdym seansem. Wystarczy wejść na stronę www.mckbelchatow.pl i tam zrealizować transakcję. Wydrukowany lub zapisany np. w telefonie bilet pokazujemy przed wejściem na salę kinową. Co ważne, kasy w Miejskim Centrum Kultury również będą czynne.

 

Na dobry początek w kinie Kultura wyświetlane będą trzy filmy. Pierwszy to thriller „Sala samobójców. Hejter”, drugi - wzruszająca animacja dla dzieci pt. „Naprzód”. Dodatkowo będzie można też zobaczyć amerykański komediodramat "Kłamstewko" w reżyserii Lulu Wang. Wszystkie produkcje ujrzały światło dzienne na krótko przed wybuchem epidemii i od razu podbiły serca kinomanów. - Zależało nam na tym, by po tak długiej przerwie przywitać widzów wyjątkowym repertuarem. Na film Jana Komasy czekało zapewne wielu bełchatowian, podobnie jak na bajkę o dwóch braciach, którzy próbują sprowadzić na ziemię swojego zmarłego ojca. Równie ciekawie będzie w kolejnych tygodniach – mówi Damian Nowak, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie. - Warto podkreślić, że w naszym kinie zapewniamy najwyższe standardy. Dotyczy to nie tylko granych filmów czy oprawy technicznej, w tym nowoczesnego nagłośnienia, projektora, ekranu, ale przede wszystkim bezpieczeństwa i zdrowia naszych widzów. Przygotowując się do ponownego otwarcia, kierowaliśmy się wytycznymi GIS-u i sanepidu – dodaje dyrektor Nowak.

 

KZB

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl