Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

Warsztaty taneczne to tylko jedna z wakacyjnych propozycji MCKWarsztaty taneczne to tylko jedna z wakacyjnych propozycji MCK

 

Rozpoczęły się wakacje, czas letnich przygód i zasłużonego wypoczynku. Warsztaty muzyczne, taneczne, plastyczne to tylko niektóre z propozycji przygotowanych przez miejskie placówki kultury. Najmłodsi bełchatowianie będą również mogli skorzystać z muzealnych i bibliotecznych zajęć online.

 

 

Letnie zajęcia w bełchatowskich placówkach kulturach zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Tegoroczna oferta wakacyjnych warsztatów również zapowiada się ciekawie. Już teraz można zapoznać się z harmonogramem i zapisać się na konkretne zajęcia w Miejskim Centrum Kultury. A jest z czego wybierać. Dzieci, młodzież, a nawet dorośli - każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Przez cały okres wakacyjny odbywać się będą rozmaite warsztaty, w tym teatralne i muzyczne. „Jam Sassion”, otwarta sesja nagraniowa czy „Wakacje z gitarą” to tylko niektóre z nich. Będzie też coś dla amatorów tańca i szeroko pojętych sztuk plastycznych. Obok ceramicznych spotkań w „Ogrodzie sztuki”, „Papierowych wariacji” chętni mogą wziąć udział w warsztatach biżuteryjnych „Hej złotko” i kosmetycznych „Kule do kąpieli”. Dzieci będą wspólnie „zapraszać pszczoły do domku” oraz tworzyć „Gipsowy pamiętnik”.

 

Bilety dostępne są w kasie MCK Bełchatów oraz w systemie sprzedaży online na stronie https://bit.ly/2V3Gw0O.

 

Co ważne, podczas warsztatów przestrzegane będą wszystkie środkki bezpieczeństwa sanitarnego.

 

W tym roku z uwagi na trwającą epidemię wiele wakacyjnych zajęć zostało przeniesionych do internetu. Wśród placówek, które stawiają na taką formę warsztatów dla najmłodszych są Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Muzeum Regionalne.

 

Biblioteka zaprasza na spotkania online „Wakacyjne inspiracje”, z kolei muzeum wychodzi z propozycją „Złap się w muzealną sieć”. Bezpłatne, wirtualne zajęcia odbywać się będą na oficjalnych kanałach placówek, m.in. na facebooku, Youtube. Spodziewać się można różnorodnych form zajęć, konkursów, gier i zabaw. Jak zapewniają organizatorzy, dobrej zabawy nie zabraknie ani w lipcu, ani w sierpniu. Dlatego warto już teraz zaplanować sobie czas i na bieżąco śledzić profile facebookowe obu placówek.

 

Do dyspozycji młodszych i starszych mieszkańców, a także gości, którzy odwiedzą w okresie letnim Bełchatów, są również muzealne ekspozycje, zarówno te stałe, jak i czasowe. Zwiedzać je można od wtorku do piątku w godz. 10.00-15.00, a także w niedziele od godz. 12.00 do 16.00.

 

KZB

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl