Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

Wakacyjna promocja w kinie Kultura obowiązywać będzie od 3 lipcaWakacyjna promocja w kinie Kultura obowiązywać będzie od 3 lipca


Dla wszystkich amatorów dużego ekranu mamy dobrą widomość. W lipcu i sierpniu w bełchatowskim kinie Kultura bilety będą w specjalnej, letniej cenie. Na tym nie koniec niespodzianek. Już w najbliższą niedzielę, 5 lipca, MCK zaprasza na pierwszy bezpłatny seans w kinie samochodowym.

 


Od piątku, 3 lipca, kino Kultura przechodzi na tryb wakacyjny. Co to oznacza? Przede wszystkim niższe, letnie ceny. Przez dwa miesiące za bilet na wybrany seans widzowie zapłacą 13 złotych. Jeszcze mniej, bo 10 złotych, na bilet do miejskiego kina wydadzą posiadacze Bełchatowskiej Karty Rodziny. Ceny te są stałe bez względu na to, na jaki film się wybierzemy.

 

- Jak wiadomo, wakacje to doskonały czas na nadrabianie filmowych zaległości. A najlepiej zrobić to w nowoczesnym kinie z tradycjami. W naszej letniej ofercie znajdzie się coś dla młodszych i starszych widzów. Repertuar wyróżnia się przede wszystkim gatunkowym bogactwem, obok klasycznych pojawiać się będą też takie, które przełamują artystyczne konwencje – mówi Damian Nowak, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury.


Co zatem będzie można zobaczyć latem? Na pewno tradycyjne komedie, filmy sensacyjne, trzymające widza od początku do końca w napięciu, pełne zwrotów akcji i zaskakujących rozwiązań. Nie zabraknie też wzruszających dramatów czy romansów. Miejskie kino stawia również na nowości. Na dużym ekranie wyświetlany będzie polski film pt. „Eastern” Piotra Adamskiego, a chwilę później amerykańsko-koreański romans „Coś się kończy, coś zaczyna” w reżyserii Drake’a Doremusa.


Bełchatowskie kino nie zapomina oczywiście o najmłodszych widzach. Na czas wakacji zaplanowano m.in. premierę filmu familijnego „Czworo dzieci i coś”, z którego jasno wynika, że życzenia mają niezwykłą moc.


Repertuar kina Kultura na bieżąco udostępniany jest na stronie internetowej oraz profilu facebookowym MCK-u. Poza tradycyjnym, kasowym systemem sprzedaży biletów można je też nabyć online, najpóźniej na 15 minut przed każdym seansem. Wystarczy wejść na stronę www.mckbelchatow.pl i tam zrealizować transakcję. Wydrukowany lub zapisany np. w telefonie bilet pokazujemy przed wejściem na salę kinową.


To jeszcze nie wszystko, co na filmowe wakacje przygotowało Miejskie Centrum Kultury. W niedzielę, 5 lipca, mieszkańcy będą mogli obejrzeć pierwszy w historii naszego miasta seans w kinie samochodowym. Na plenerowym ekranie na parkingu za letnią sceną MCK PGE Giganty Mocy wyświetlony zostanie film „(Nie)Znajomi” w reżyserii Tadeusza Śliwy. Tak zdecydowali sami widzowie. Oprócz około 30 miejsc parkingowych przygotowane będą również leżaki dla niezmotoryzowanych amatorów kina letniego. Biletów nikt sprawdzał nie będzie, bo ich po prostu nie ma. Wstęp jest wolny. Początek seansu o godz. 22.00.


Planując wyjście do kina, należy pamiętać, że zarówno w sali kinowej, jak i w plenerze obowiązują zasady bezpieczeństwa sanitarnego. – Od samego początku stosujemy się do wszystkich zaleceń GIS-u oraz sanepidu. Zakrywanie ust i nosa, zachowywanie właściwej odległości, dezynfekcja rąk, minimum 2-godzinne przerwy między seansami, wentylowanie, wietrzenie i regularna dezynfekcja sali – wszystko po to, by nasi widzowie czuli się bezpiecznie – mówi dyrektor Damian Nowak.


KZB

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl