Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Do laureatów trzech pierwszy miejsc trafiły nagrody pieniężne Konkurs "Rajski Dzień Kobiet" zwyciężyła bełchatowianka - pani Agnieszka Urbaniak

 

Znamy laureatów miejskiego konkursu „Rajski Dzień Kobiet”. Spośród kilkudziesięciu nadesłanych aforyzmów i życzeń jury nagrodziło trzy. Laureatka pierwszego miejsca nagrodę odebrała w piątek, 10 lipca, podczas spotkania w magistracie. 

 

Zadaniem konkursowym było napisanie sentencji w formie życzeń dla pań. – Każdy z aforyzmów musiał zawierać choć jedno z kluczowych słów związanych z naszym miastem: raj, Ewa, sztuka, jabłko, Bełchatów – mówi Karolina Oleksiewicz-Hoffer, dyrektor Wydziału Promocji i Turystyki w bełchatowskim magistracie. – Otrzymaliśmy kilkadziesiąt prac. Ich autorami byli bełchatowianie, ale też mieszkańcy Łodzi, Kluk czy Drużbic – dodaje Oleksiewicz-Hoffer.

 

Oceniając nadesłane sentencji jury zwracało uwagę na to czy spełnia ona założenia regulaminu. Liczyły się także pomysłowość, oryginalne nawiązanie do historii i tożsamości miasta, sposób wykorzystania tej formy gatunku. Ostatecznie kapituła konkursowa nagrodziła trzy prace. Najlepsze oceny i tym samym pierwsze miejsce przypadło bełchatowiance – pani Agnieszce Urbaniak. Jej aforyzm brzmi:

 

Po cichu weszła na linę i spaceruje nad miastem, matka wszystkich kobiet w ręku z czerwonym jabłkiem.

I balansując na linie dokładnie ósmego marca, spogląda na Bełchatów przeklęta, grzeszna niewiasta.

 

Autorem sentencji nagrodzonej drugim miejscem jest pan Krzysztof Zieliński z Łodzi, który napisał:

 

Rajska Ewa zaprasza Cię do Bełchatowa,

Pełno sztuki, wrażeń, emocji się tu chowa.

 

Z kolei trzecie miejsce przypadło mieszkance gminy Drużbice – pani Ewelinie Stępień:

 

Żeby wszystkim Paniom żyło się jak Ewie w Raju,

żeby życie piękną sztuką było,

żeby Wam, jak tu - w Bełchatowie, dobrze było,

żeby jabłko zawsze smakowało i niczego Wam nie brakowało!

 

Do nagrodzonych trafią nagrody, których wysokość w zależności od miejsca wahała się od 100 do 300 zł.

 

Laureatce pierwszego miejsca nagrodę wręczył wiceprezydent Łukasz Politański. – Wszystkim autorom nadesłanych prac dziękuję za udział, a zwycięzcom gratuluję pomysłowości i artystycznego zacięcia – powiedział wiceprezydent Politański. – Przed uczestnikami naszego konkursu stało niełatwe zadanie. Życzenia na Dzień Kobiet z wykorzystaniem symboliki naszego miasta to wcale nie było takie łatwe zadanie. Jabłko, rajskie drzewo czy też postać pierwszej kobiety od wieków wpisane są w heraldykę naszego miasta. Przypomina o tym również balansująca na placu Narutowicza Ewa – mówi wiceprezydent.

 

Pani Agnieszka Urbaniak, laureatka pierwszego miejsca, podkreśla że stworzenie aforyzmu zajęło jej niewiele czasu. Po prostu miała pomysł i wiedziała, co chce napisać. – Zobaczyłam tę Ewę na linie i już miałam zamysł. Pomyślałam, jak ona tam weszła? Musiała wejść po cichu, tak żeby jej nikt nie widział – i tak się zaczęło – powiedziała pani Agnieszka. – Kiedy dowiedziałam się, że miasto organizuje taki konkurs, od razu postanowiłam wziąć w nim udział. Cieszę się, że mój aforyzm był najlepszy – podsumowuje laureatka pierwszego miejsca.

 

 

ADA

Nagrodę laureatce pierwszego miejsca wręczył wiceprezydent Łukasz Politański Nagrodę laureatce pierwszego miejsca wręczył wiceprezydent Łukasz Politański

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl