Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Więcej o warsztatach można przeczytać na stronie www.gigantymocy.plWięcej o warsztatach można przeczytać na stronie www.gigantymocy.pl

 

Jak zrobić musujące kule kąpielowe, oryginalną biżuterię i wyjątkowy pamiętnik? Dowiedzą się uczestnicy letnich warsztatów organizowanych przez Giganty Mocy, na które wciąż można się zapisać. Skorzystać można też z internetowego Wakacyjnego Laboratorium Dziecięcego.

 

 

PGE Giganty Mocy zapraszają dzieci i młodzież na wakacyjne warsztaty. Pierwsze z nich – zajęcia kosmetyczne zatytułowane „Kule do kąpieli”, zaplanowane są już na czwartek, 30 lipca w godz. 10:00-11:00. Ci, którzy wezmą w nich udział, będą mieć okazję, aby przygotować własną musującą masę kąpielową oraz peelingi. Wszystkie powstaną na bazie ekologicznych składników – olejków zapachowych, naturalnych barwnikach, suszonych kwiatach i ziołach. Każdy swoje wyroby będzie mógł zabrać do domu lub podarować je bliskim. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 9-11 lat. Bilety w cenie 19 zł można nabyć on-line.

 

„Hej złotko” to drugie z proponowanych przez Giganty Mocy warsztatów. Odbędą się one w czwartek, 6 sierpnia, w godz. 10:00-11:00. W zajęciach udział mogą wziąć dzieci, ale nie młodsze niż 7 lat, które lubią budować, tworzyć i kreować. Takie umiejętności będą potrzebne, aby wykonać pomysłową i elegancką biżuterię z wykorzystaniem szklanych, drewnianych i plastikowych koralików, materiałów tekstylnych oraz elementów z bezpiecznej stali chirurgicznej. Uczestnicy stworzą małe rękodzieło artystyczne w postaci broszek, kolczyków i medalionów, które dzieci będą mogły z dumą zaprezentować, nosząc osobiście lub przekazując bliskim. Warsztatom towarzyszyć będzie mini pokaz ozdobnych kamieni półszlachetnych i minerałów, podczas którego instruktorzy przekażą uczestnikom wiele jubilerskich ciekawostek. Młodzi twórcy dowiedzą się m.in. tego co ma wspólnego kryształ górski z lodem i który z kamieni nazywany jest kamieniem mądrości. Bilety na warsztaty w cenie 19 zł można zakupić online na stronie www.bilety.mckbelchatow.pl.

 

Z kolei dla dzieci lubiących kolekcjonować muszelki, liście, zioła, kwiaty, a także malować i kleić placówka zaprasza na zajęcia „Gipsowy pamiętnik”. Podczas warsztatów instruktorzy nauczą jak po liściach i nasionach rozpoznawać rodzime gatunki drzew. Przy okazji wspólnie poćwiczą też wyobraźnię, kreatywność i zręczność wykonując pracę plastyczną w postaci gipsowego odlewu, który każdy będzie mógł zabrać ze sobą do domu.  I w tym przypadku obowiązuje limit wiekowy – udział w nich mogą wziąć bełchatowianie w wieku 9-11 lat. Zapisy online na warsztaty, które zaplanowane są na czwartek, 13 sierpnia w godz. 10:00-11:00, już trwają.  

 

To jeszcze nie wszystko. PGE Giganty Mocy zapraszają też do wspólnej zabawy online w Wakacyjnym Laboratorium Dziecięcym. Znajdziecie w nim najciekawsze, naukowe eksperymenty i chemiczne sztuczki. Proponowane zabawy są proste, bezpieczne i niebrudzące. Z powodzeniem więc można je powtórzyć we własnym domu, wykorzystując ogólnodostępne produkty. Filmiki z nowymi doświadczeniami publikowane są w każdy czwartek na fanpage Gigantów Mocy na www.fb.com/gigantymocy.

 

ADA

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl