joombig banner rotation images

Menu

Podczas letnich zajęć z Muzeum Regionalnym uczestnicy wirtualnie poznawać będą m.in. świat IndianPodczas letnich zajęć z Muzeum Regionalnym uczestnicy wirtualnie poznawać będą m.in. świat Indian

 

Bełchatowskie muzeum zaprasza na letnie warsztaty. Łapacze snów, amulety, indiańskie pióropusze, a nawet porady wędkarskie i wirtualne podróże do pradawnej osady - to tylko część z zaplanowanych zajęć. Wszystkie odbywać się będą online. Pierwsze spotkanie już w najbliższy poniedziałek, 27 lipca.

 

 

Nazwa całego cyklu wakacyjnych spotkań nie jest przypadkowa. „Złap się w muzealną sieć!” to zaproszenie do wspólnej zabawy w internecie. W spotkaniach udział może wziąć każdy, kto wejdzie na muzealny kanał You Tube. Zajęcia przygotowywane są głównie z myślą o dzieciach i młodzieży, ale dorośli również znajdą coś dla siebie. Co ważne, do zabawy przyłączyć się można w dowolnym momencie. Terminy oraz linki do kolejnych warsztatów podawane będą na bieżąco na stronie www.muzeum.belchatow.pl, w zakładce „Wakacje 2020”.

 

Tematyka tegorocznych letnich warsztatów związana jest z jednej strony ze światem Indian, z drugiej – ze światem rybaków. Nie zabraknie też elementów rekonstrukcji historycznej i survivalu.

 

Pierwsze zajęcia poświęcone będą łapaczom snów. Internauci dowiedzą się, jaką funkcję pełniły te specjalne indiańskie amulety, jakie było ich przeznaczenie, a także jak je wykonywano. Prowadzący krok po kroku pokazywać będą techniki i sposoby ich budowy.

 

Przez kilka kolejnych spotkań uczestnicy poznawać będą tajniki pradawnej sztuki rybołówstwa. Otrzymają konkretną instrukcję połowu złotej rybki, zobaczą pradziejowych rybaków w akcji, wspólnie z pomysłodawcami projektu wykonają wiklinowe pułapki na ryby. Będą mogli również podejrzeć, jaką wędką posługiwał się król Władysław Jagiełło, a następnie samodzielnie skonstruować taką samą. Nie zabraknie też historii mrożących krew w żyłach. Mowa tu choćby o polowaniu na rzeczne potwory. Niewątpliwą atrakcją całego wakacyjnego cyklu będą wirtualne wycieczki do prawdziwej osady słowiańskiej. To w niej przez kilka dni pomieszkiwać będą wakacyjni goście - członkowie pradawnych plemion, m.in. Pilsian.

 

- Z pewnością wszyscy będziemy dobrze się bawić, a przy okazji nauczymy się, jak przetrwać w surowych warunkach. Pomocne w tym będą wskazówki od naszych przodków. Zachęcamy do zaglądania na naszą stronę internetową, profil facebookowy i oczywiście muzealny kanał You Tube – mówi Anetta Jedynak-Stępnik, archeolog z Muzeum Regionalnego w Bełchatowie i dodaje, że w trakcie letnich warsztatów nikt nie będzie się nudził.  

 

KZB

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020