Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Wykładowcy uniwerstytetu warszawskiego przekonują, że na nauke języka obcego nigdy nie jest za późnoWykładowcy uniwerstytetu warszawskiego przekonują, że na nauke języka obcego nigdy nie jest za późno; fot./MCK Bełchatów

 

Seniorzy, którzy chcą poznać podstawy języka angielskiego, mogą wziąć udział w kursie organizowanym przez Uniwersytet Warszawski. By rozpocząć naukę wystarczy się zapisać, a samo szkolenie odbywać się będzie online. Do udziału w projekcie zachęca także bełchatowskie Miejskie Centrum Kultury.

 

 

Rozwój osobisty ma duże znaczenie w każdym wieku, Różne formy aktywności pobudzają bowiem naturalną ciekawość świata, zaspokajają pragnienie wiedzy i pozwalają czuć się młodo bez względu na wiek. Mogą to być np. zajęcia taneczne, komputerowe lub lektoraty języków obcych, których znajomość jest coraz bardziej potrzebna do funkcjonowania we współczesnym świecie.

 

I tu naprzeciw oczekiwaniom aktywnym osobom po 65 roku życia wychodzą wykładowcy anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim wraz z pracownikami Wydziału Nauk Ekonomicznych uczelni. Ich projekt pn. "Trzecia Misja Wydziału Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego" ma zachęcać seniorów do rozpoczęcia nauki języka angielskiego, a przez to także nowych umiejętności otwierających ich na współczesny świat.

 

By wziąć udział w kursie, wystarczy się zarejestrować TUTAJ. Szkolenie ma formę e-learningu, co oznacza, że po uzyskaniu dostępu do platformy uczestnik pracuje indywidualnie i w dowolnym czasie z zamieszczonymi materiałami. Kurs ma budowę modułową, jest podzielony na 13 lekcji na które składają się filmiki i ćwiczenia, quizy, testy oraz zadania.

 

Tematyka kursu jest tak dobrana, aby zapewnić jak najszersze spektrum przydatnych zagadnień językowych dla osoby rozpoczynającej przygodę z językiem angielskim: od przedstawiania się po zakupy, wizytę w restauracji czy wyjazd.Projekt organizowany jest przez Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego w ramach Programu Operacyjnego "Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl