Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Podczas wystawy w Gigantach Mocy będzie można zobaczyć niezwykłe zdjęcia Katarzyny PawelecPodczas wystawy w Gigantach Mocy będzie można zobaczyć niezwykłe zdjęcia Katarzyny Pawelec

 

W najbliższy piątek, 7 sierpnia, w Gigantach Mocy odbędzie się wernisaż niezwykłej wystawy fotograficznej. Organizatorzy, Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne oraz Miejskie Centrum Kultury, podjęli próbę ukazania różnorodnego podejścia do fotografii dwóch kobiet – Alicji Przybyszowskiej z Nowego Sącza oraz bełchatowianki Katarzyny Pawelec. Wernisaż zaplanowano na godz. 18:00.

 

 

W najbliższych dniach miłośników fotografii czeka prawdziwa gratka. Na jednej wystawie będą mogli bowiem podziwiać prace dwóch wyjątkowych artystek. – Dwie w jednym, dwie kobiety, ale różna fotografia. Naszym zamiarem nie było zorganizowanie swoistego ringu na zdjęcia, ale chęć ukazania różnych spojrzeń na różne tematy – mówi Andrzej Juchniewicz, kurator wystawy i prezes Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego, które wspólnie z MCK-iem organizuje wystawę w galerii „Na piętrze”.

 

Jak sugeruje tytuł pierwszej części ekspozycji, „Między tańcem a marzeniem”, jej tematem będzie kruchość, delikatność i piękno, a jednocześnie tajemnica i magia. Jej autorką jest zakochana w fotografii modowej i portretowej Katarzyna Pawelec, członek Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego. Artystka pracowała przy organizacji Międzynarodowych Warsztatów Fotograficznych Energia 2019, angażuje się także w organizację szkoleń fotograficznych. – Kasia uwielbia fotografię sensualną, a ta wystawa ukaże wszystko, co najbardziej lubi i co sprawia jej największą przyjemność – dodaje Andrzej Juchniewicz.

 

Druga część wystawy, „Prześwietlenia” przeniesie zwiedzających do zupełnie innego świata. Kilkanaście czarno-białych zdjęć autorstwa nowosądeczanki Alicji Przybyszowskiej przedstawia głównie obiekty sakralne, ale nie tylko. Same fotografie są niezwykłe także z innego powodu – wykonane zostały techniką łączenia obrazów.

 

>>> Czytaj: Zdjęcia Przybyszowskiej na wystawie

 

Wernisaż odbędzie się w piątek, 7 sierpnia, o godz. 18:00 w Gigantach Mocy. Podczas wydarzenia obowiązywać będą zasady bezpieczeństwa i obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Mowa o obowiązku zasłaniania ust i nosa, dezynfekcji rąk przy wejściu oraz zachowaniu odstępu minimum 1,5 m od innych osób.

 

AP

 

plakat BTF

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl