Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 

"Transmutacje" to współczesna sztuka w wielu odsłonach; fot./ www.muzeum.belchatow.pl"Transmutacje" to współczesna sztuka w wielu odsłonach; fot./ www.muzeum.belchatow.pl

 

Przed nami pierwsza edycja Festiwalu Korespondencji Sztuk 2020. Od niedzieli, 30 sierpnia, w Muzeum Regionalnym swoje prace prezentować będzie kilkudziesięciu artystów z kraju i ze świata. Co ich łączy? Przede wszystkim fascynacja nowoczesną sztuką „TRANSmutacji”. Wernisaż wystawy zaplanowano na godz. 18:30.

 

 

Udział w Festiwalu Korespondencji Sztuk 2020 zapowiedzieli zarówno artyści wywodzący się z różnych ośrodków akademickich, jak i twórcy niezwiązani ze sztuką akademicką. Na wystawie "TRANSmutaje" zobaczymy m.in. prace Przemysława Obarskiego, Tomasza Misiaka, Adama Nowaczyka, Adama Czecha, Marcina Olejniczaka, Anny Zawadzkiej, Mikołaja Polińskiego oraz Joanny Małeckiej, Piotra Kumory i Tomasza Wlaźlaka. Zaprezentują się też artystyczne duety: Siergiej Kanarski i Maria Subczyńska czy Dawid Marcinkowski z Katarzyną Kifert. Poza pracami rodzimych artystów pojawia się tez projekty zagraniczne. Swoimi artystycznymi wizjami podziela się np. Lorka (Laurence Vankerkhove) z Belgii, Yaryna Shumska ze Lwowa, Natalia Lisova z Kijowa. To jeszcze nie wszyscy. Prac znanych i cenionych nazwisk ze świata sztuki współczesnej podczas trwania festiwalu zobaczymy znacznie więcej. Pełną listę uczestników znaleźć można na stronie www.muzeum.belchatow.pl.


Oficjalne otwarcie wystawy w bełchatowskim muzeum odbędzie się w niedzielę, 30 sierpnia, o godz. 18:30. Wstęp na wernisaż jest bezpłatny. Podczas tego spotkania będzie można nie tylko podziwiać sztukę, ale również porozmawiać z niektórymi artystami.


Festiwal, który trwać będzie do 13 września, to nie lada gratka dla amatorów sztuki odważnej i niekonwencjonalnej. Każdy, komu bliskie jest hasło „od gestu do materii”, znajdzie tu coś dla siebie. Sztuki malarskie, rysunek, grafika, fotografia, rzeźba, a do tego performance, projekty intermedialne oraz przeróżne połączenia materiałów, form i środków wyrazu. Artyści biorący udział w tym przedsięwzięciu stawiają na estetyczny wymiar wszelkiego rodzaju przekształceń, przeobrażeń i przekierowań, jednym słowem: kulturowe mutacje. Przekraczanie znanych czasowych oraz przestrzennych granic i ustalanie nowych, a do tego wyeksponowanie form przejściowych - tego również nie zabraknie w pracach prezentowanych na muzealnej wystawie.


- (…) Chcielibyśmy, aby „trasmutacje” jako wydarzenie cykliczne (o niezakładanym przedziale czasowym) odbywały się w różnych instytucjach sztuki i kuratorowane były przez osoby każdorazowo przekształcające, mutujące wyjściową ideę – pisze na stronie Muzeum Regionalnego kurator wystawy Tomasz Misiak.

 

Współorganizatorami wystawy „TRANSmutacje” są: Muzeum Regionalne, Fundacja ArtDywizjon, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Wydział Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa UAP oraz Galeria Arterier.


KZB

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl