Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

swieto lodzi1 wwwW bełchatowskiej Kulturze zagości Święto Łodzi Filmowej

 

Nie lada gratka dla amatorów kina. Już w najbliższy czwartek, 27 sierpnia w bełchatowskiej Kulturze gościć będzie „Święto Łodzi Filmowej. 75 lat historii kina”. Na widzów czeka kilka darmowych seansów, wykłady i spotkania online, a także warsztaty dziennikarstwa filmowego.

 

 

Bełchatów jest jednym z trzech miast, w których odbędzie się Święto Łodzi Filmowej. Organizator wydarzenia – Festiwal Kamera Akcja – przygotował dla widzów kilka ciekawych propozycji. Na początek #filmnews – warsztaty dziennikarstwa filmowego. Odbędą się one w godz. 13:00-16:00 w kinie Kultura, a poprowadzi je Diana Dąbrowska. Zajęcia są bezpłatne, ale by z nich skorzystać trzeba się wcześniej zapisać. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest TUTAJ.

 

Jubileusz 75-lecia Łodzi Filmowej to także okazja, aby zobaczyć kilka powstałych w Łodzi filmów. Na godz. 16:30 zaplanowana jest projekcja filmu z 1979 w reż. Andrzeja Barasińskiego „Wypracowanie”, tuż po nim na dużym ekranie wyświetlony zostanie „Spokojny dzień” w reż. Witolda Stareckiego. Obydwa filmy wyprodukowane zostały przez Wytwórnię Filmów Oświatowych. W tym bloku przewidziany jest również wykład Kuby Mikurdy.

 

Od godz. 17:45 do 20:10 zaplanowana jest trzecia odsłona filmowego święta. Tym razem będzie można zobaczyć krótkie metraże ze Szkoły Filmowej - „Bar na Viktorii” i „Moje miejsce” autorstwa Leszka Dawida. Po projekcjach możliwa będzie rozmowa z reżyserem, który będzie gościł w Kinie Kultura online.

 

Na koniec – od godz. 20:30 głośna produkcja Pawła Pawlikowskiego „Zimna wojna” wyprodukowana przez łódzkie studio Opus Film. Święto Łodzi Filmowej w Bełchatowie zakończy wykład o lokacjach filmowych przygotowany przez Wenancjusza Szustera z Łódź Film Commission.

 

Wszystkie wspomniane wydarzenia odbędą się w Kinie Kultura. Co ważne wstęp na nie jest bezpłatny.

 

Święto Łodzi Filmowej to także kilkanaście wydarzeń w Wieluniu i Łodzi. W sumie we wszystkich miastach zaplanowano ponad trzydzieści projekcji, spotkań, warsztatów i wykładów. Szczegółowy program można znaleźć na stronie internetowej swietolodzifilmowej.pl.

 

ADA

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl