Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Podczas koncertu wystąpią soliści, chór i orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi w składzie kameralnym pod batutą Maestro Michała Kocimskiego, fot. źródło Teatr Wielki w Łodzi: Podczas koncertu wystąpią soliści, chór i orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi w składzie kameralnym pod batutą Maestro Michała Kocimskiego, fot. źródło Teatr Wielki w Łodzi

 

Bełchatowianie będą mieć okazję, aby wysłuchać koncertu w wykonaniu artystów łódzkiego Teatru Wielkiego. W najbliższą środę, 9 września, wystąpią oni w ogrodach parafii farnej z programem poświęconym św. Janowi Pawłowi II. Na wydarzenie zaprasza Grzegorz Schreiber, Marszałek Województw Łódzkiego.  

 

Rok 2020 poświęcony jest Świętemu Janowi Pawłowi II. W maju obchodzona była bowiem seta rocznica urodzin Papieża Polaka. Z tej okazji artyści łódzkiego Teatru Wielkiego przygotowali cykl muzycznych wydarzeń „Województwo Łódzkie w hołdzie św. Janowi Pawłowi II”. Bełchatów jest jednym z miast, w których wystąpią muzycy - soliści oraz chór i orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi w składzie kameralnym pod batutą Maestro Michała Kocimskiego. Będzie można ich usłyszeć już w najbliższą środę, 9 września, w ogrodach przy parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (ul. Kościuszki 2). Początek o godz. 19:00, wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

 - Inspiracją dla projektu była osoba Jana Pawła II, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa uczył nas otwartości, wyrozumiałości, ale i odwagi w obronie uniwersalnych wartości. Nazywany „papieżem pielgrzymem” Jan Paweł II zainspirował nas do regionalnej wędrówki, podczas której artyści Teatru Wielkiego w Łodzi zaprezentują Państwu zróżnicowany repertuar, złożony z klasyków opery, operetki i musicalu, wzbogacony o pieśni ludowe i religijne – te, które papież śpiewał najchętniej – można przeczytać na oficjalnej stronie Teatru Wielkiego w Łodzi.

 

Podczas koncertu, na który zaprasza Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber, z pewnością nie zabraknie takich utworów jak „Barka”, „Abba Ojcze” czy „Czarna Madonna”. W programie także m.in. „O mio babbino caro” z opery „Gianni Schicchi” Pucciniego, „Nella fantasia” z filmu „Misja”,  „Hallelujah” Cohen’a czy walc z filmu „Noce i dnie”.

 

ADA

Plakat dotyczący koncertu "Województwo Łódzkie w hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II"Plakat dotyczący koncertu "Województwo Łódzkie w hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II"

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl