Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Na prace konkursowe biblioteka czeka do 16 listopadaNa prace konkursowe biblioteka czeka do 16 listopada

 

Dwa literackie konkursy ogłosiła Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna. Na najlepszych literatów czekają nagrody rzeczowe. Na prace placówka czeka do 16 listopada.

 

Napisać bajkę lub opowiadanie, to zadanie jakie stoi przed uczestnikami konkursu „Bajka dla siostrzyczki i braciszka”. Udział w nim mogą wziąć uczniowie szkół podstawowych, dokładnie dzieci w wieku 10-12 lat. Z kolei „Książki na medal” skierowany jest zarówno do uczący się w podstawówkach, jak i w szkołach ponadpodstawowych w przedziale wiekowym 13-18. I tu trzeba się wykazać „lekkim piórem”, aby napisać recenzję dowolnej książki spoza kanonu szkolnych lektur. Mogą być one wzbogacone ilustracjami, z czego uczestnicy konkursu chętnie korzystają. 

 

W obydwu przypadkach objętość prac nie może przekraczać dwóch stron maszynopisu o formacie A4. Biblioteka zastrzega, że recenzje, opowiadania i bajki, które były już nagrodzone lub publikowane nie będą brane pod ocenę. Prace w trzech egzemplarzach i opatrzone godłem trzeba dostarczyć do siedziby głównej placówki (ul. Kościuszki 9) najpóźniej do 16 listopada. Można to zrobić w dwojaki sposób – osobiście lub pośrednictwem poczty.

 

Więcej szczegółów dostępnych jest w regulaminie na stronie www.biblioteka.belchatow.pl.

 

ADA

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl