Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Artyści na złożenie stypednialnych wniosków mają czas do 10 października Artyści na złożenie stypednialnych wniosków mają czas do 10 października

 

Masz na swoim koncie znaczące sukcesy sportowe? A może wyróżniasz się w działalności artystycznej? Jeśli tak, to sięgnij po miejskie stypendium. Właśnie trwa nabór wniosków. Gratyfikację można wykorzystać na realizację projektu artystycznego, a także na szkolenia czy sportowe obozy.

 

Sportowcy i artyści mogą liczyć na finansowe wsparcie od miasta.Stypendiami nagrodzeni zostaną uzdolnieni bełchatowianie, którzy mogą pochwalić się sporymi osiągnięciami w sporcie lub działalności kulturalnej. Chcemy w ten sposób ich wyróżnić, ale też podziękować za promocję Bełchatowa na arenie krajowej oraz międzynarodowej. Mamy nadzieję, że gratyfikacja pomoże im dalej rozwijać swoje talenty i pasje – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

 

Każdy, kto chce ubiegać się o stypendium, musi w odpowiednim terminie złożyć wniosek wraz z wymaganymi dokumentami. Aby dopełnić potrzebnych formalności artyści mają czas do 10 października. Trzeba także spełniać kilka warunków. Mieszkać w Bełchatowie, a w przypadku sportowców także – trenować jedną z dyscyplin ujętych w ministerialnym wykazie sportów (wśród nich m.in. kolarstwo, piłka nożna, pływanie czy taekwon-do), mieć udokumentowany start w minionym roku w zawodach rangi mistrzowskiej, zająć czołowe miejsce w mistrzostwach. Z kolei o stypendium artystyczne mogą się starać bełchatowianie – laureaci ogólnopolskich lub międzynarodowych przeglądów i konkursów artystycznych. Skierowane jest ono także do osób, które mają na swoim koncie szczególne osiągnięcia w zakresie twórczości artystycznej, ochrony dziedzictwa kultury lub upowszechniania kultury.

 

Stypendium sportowe wypłacane jest przez cały rok, a jego wysokość w zależności od osiągniętych wyników waha się od 300 do 500 zł. Nagrodzeni zazwyczaj wykorzystują je na udział w zawodach i szkoleniach, zakup potrzebnego sprzętu czy realizację sportowych marzeń. Z kolei artystyczne wypłacane są jednorazowo na realizację konkretnych przedsięwzięć, które zostały wskazane we wniosku. Szczegółowych informacji odnośnie stypendiów udzielają pracownicy Wydziału Promocji i Turystyki w bełchatowskim magistracie pod nr tel. 44 733 51 01 oraz TUTAJ i TUTAJ.

 

ADA

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl