Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Biblioteka szczegółowo określiła zasady korzystania z placówki Biblioteka szczegółowo określiła zasady korzystania z placówki

 

Czytelników, którzy mają do oddania książki z biblioteki głównej, czekają małe zmiany. Od 1 października zwroty będą przyjmowane w czytelni głównej. MiPBP przypomina także o zasadach, jakie w dobie epidemii obowiązują w placówce.

 

Zdezynfekować ręce, mieć zakryte usta i nos, zachowywać dystans społeczny – to , a także określony limit osób przebywających w placówce – to zasady bezpieczeństwa, które wciąż obowiązują w siedzibie głównej, a także filiach Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej. W każdej z placówek może także przebywać określona liczba osób. Z budynku przy ul. Kościuszki 9 jednocześnie korzystać może siedmiu czytelników, a w przypadku oddziałów jedna.

 

Placówki czynne są w godzinach: 9:00-13:00 oraz 14:00-17:00. Podczas przerwy, która zaplanowana jest pomiędzy 13:00 a 14:00, pomieszczenia są dezynfekowane.

 

Od kilku miesięcy obowiązują także inne zasady przy wypożyczaniu woluminów. Biblioteka udostępnia jedynie książki i audiobooki. Czytelnicy nadal nie mają bezpośredniego dostępu do regałów z książkami. Warto więc wcześniej zamówić woluminy – telefonicznie lub za pośrednictwem internetowego konta bibliotecznego, które bibliotekarze przygotuje. W filiach wypożyczenia  realizowane są we wtorki, czwartki i piątki. W pozostałe dni, tj. w poniedziałki i środy można zwracać woluminy.  

 

Niewielkie zmiany biblioteka wprowadza przy zwrotach książek w bibliotece przy Kościuszki. Wcześniej można je było oddawać z tyłu gmachu głównego. Od 1 października zwroty będą przyjmowane w czytelni głównej – wejście z przodu budynku. Czytelnik, który odda książki i chce wypożyczyć kolejne, będzie poproszony o powrót do holu i poczekanie na swoją kolej.

 

Więcej informacji można znaleźć w regulaminie biblioteki, który znajduje się na stronie placówki: www.belchatow.biblioteka.pl.

 

ADA

 

Plakt dotyczący zasad korzystania z biblioteki Plakt dotyczący zasad korzystania z biblioteki

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl