Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Kampania przypomina o korzyściach płynących z codziennego czytania dzieciomKampania przypomina o korzyściach płynących z codziennego czytania dzieciom

 

Masz dziecko w wieku 3-6 lat? Przyjdź z nim do biblioteki i odbierz wyprawkę czytelniczą. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Bełchatowie już po raz kolejny włącza się w ogólnopolską akcje „Mała książka – wielki człowiek”. Wyprawki można odbierać w wypożyczalni dla dzieci w bibliotece głównej oraz wszystkich filiach.

 

 

To już trzecia odsłona akcji Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której głównym celem jest zachęcenie rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. W projekcie bierze udział około 6 tys. bibliotek w Polsce, w tym także Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Bełchatowie.


Akcja skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców. Maluchy urodzone w latach 2014-2017, które odwiedzą bibliotekę, otrzymają w prezencie wyprawkę czytelniczą. Znajdą w niej znajdą wyjątkową książkę dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych. „Pierwsze czytanki dla…” to starannie dobrany zestaw utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych, w którym przeczytamy zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. W gronie autorów są m.in. Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską, Czesława Janczarskiego czy Hannę Januszewską. W publikacji obecni są również Liliana Bardijewska, Zofia Stanecka, Anna Onichimowska, Małgorzata Strzałkowska, Adam Bahdaj, Michał Rusinek, Agnieszka Frączek, Joanna Kulmowa, Marcin Brykczyński, Jan Twardowski i Grzegorz Kasdepke – twórcy tak różni, jak różne są perspektywy spoglądania na świat.


Oprócz czytanki, najmłodsi bełchatowianie otrzymają także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.


W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. Przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w zrównoważonym i zdrowym rozwoju ich dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Znajdą w niej również wiele czytelniczych porad i inspiracji.


Wyprawki czytelnicze będzie można odbierać w wypożyczalni dla dzieci w bibliotece głównej przy ul. Kościuszki 9 oraz we wszystkich filiach.

 

AP

 

Plakat promujący akcję "Mała książka - wielki człowiek"Plakat promujący akcję "Mała książka - wielki człowiek"

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl