Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Autorka wystawy - Anna Maria Macugowska jest stypendystką artystyczną miastaAutorka wystawy - Anna Maria Macugowska jest stypendystką artystyczną miasta

 

Od 5 listopada w Gigantach Mocy można oglądać nową wystawę „SCENOGRAFIA/MALARSTWO/KOSTIUM MOJA PASJA. Jej autorką jest miejska stypendystka Anna Maria Macugowska.

 

Prezentowana ekspozycja jest nietypowa. W jednym miejscu będzie bowiem można zobaczyć obrazy, a także zdjęcia kostiumów oraz dekoracji filmowych i teatralnych. – To zbiór moich poszukiwań w świecie filmu oraz malarstwa – mówi Anna Maria Macugowska, autorka wystawy „SCENOGRAFIA/MALARSTWO/KOSTIUM MOJA PASJA”. - Na co dzień zajmuję się przygotowywaniem dekoracji filmowych lub teatralnych. Fascynuje mnie również sam kostium - nieodzowny element aktora. Nie potrafię jednoznacznie wskazać, która dziedzina scenografii lub malarstwa jest dla mnie najważniejsza. Zarówno praca przy powstawaniu filmu, spektaklu teatralnego, spektaklu teatru telewizji czy tradycyjnego obrazu na płótnie jest dla mnie bardzo ciekawa i rozwijająca. Liczę, że moja wystawa w MCK Giganty Mocy będzie inspiracją dla innych młodych ludzi – dodaje Macugowska.  

 

Anna Maria Macugowska jest absolwentką Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jej przygoda z ASP trwa jednak nadal. Właśnie kończy naukę na drugim kierunku – na Wydziale Scenografii. Bełchatowianka jest także stypendystką artystyczną Miasta Bełchatowa.

 

Ekspozycję będzie można oglądać od czwartku, 5 listopada w dolnym foyer. Przez wzgląd na epidemię nie odbędzie się wernisaż. Miejskie Centrum Kultury prosi także, aby oglądać wystawę indywidualnie.

 

 

ADA

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl