Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

fsj zdjecieZdjęcie "Rajska Ewa ulepiona z gliny" zdobyło najwięcej głosów wśród internautów. Autorem interpretacji jest Anna Grzejda

 

Znamy zwycięzcę miejskiego konkursu „Poczuj się jak Ewa”. Najbardziej internautom spodobała się interpretacji pani Anny Grzejdy. To właśnie jej zdjęcie zatytułowane „Rajska Ewa ulepiona z gliny” zyskało najwięcej, bo blisko 300 internetowych głosów. Nagrody trafią też do dwóch kolejnych osób.

 

W ramach tegorocznej edycji Festiwalu Sztuki Jabłka miasto ogłosiło konkurs „Poczuj się jak Ewa”. Jego uczestnicy musieli odtworzyć w dowolnej, nieszablonowej interpretacji rzeźbę i pozę balansującej na linie Ewy, którą można oglądać na placu Narutowicza. Okazało się, że inwencji uczestnikom nie brakowało. Do jak najwierniejszego odtworzenia rzeźby Jerzego Kędziory wykorzystali oni m.in. przedmioty codziennego użytku. Postarali się oni także o niepowtarzalny klimat swoich dzieł – mowa nie tylko o plenerze, w jakim robili fotografie, ale także o wykorzystanej technice fotograficznej.

 

Wszystkie konkursowe prace były prezentowane na facebookowym profilu Festiwalu Sztuki Jabłka. Od 23 do 30 listopada internauci mogli głosować na swoich faworytów. Ostatecznie najwięcej lajków otrzymała interpretacja pani Anny Grzejdy utrwalona na zdjęciu zatytułowanym „Rajska Ewa ulepiona z gliny”. I to właśnie do niej trafi główna nagroda – 500 zł. Drugie miejsce – z blisko 200 głosami – zajęła Ewelina Kaczyńska, która na konkurs przesłała pracę zatytułowaną „Dziewczynka z jabłkiem”. Z kolei trzecią nagrodę otrzyma Mariusz Gosławski i jego „Czarodziejskie jabłko”. Na tę interpretację zagłosowało ponad 100 osób.

 

Przez wzgląd na epidemię miasto nie będzie organizować oficjalnego rozstrzygnięcia konkursu. Nagrody wkrótce trafią na podane przez wyróżnionych konta bankowe.

 

ADA

 

Drugie miejsce pod względem liczby głosów zajęła Ewelina Kaczyńska i jej interpretacja "Dziewczynka z jabłkiem"Drugie miejsce pod względem liczby głosów zajęła Ewelina Kaczyńska i jej interpretacja "Dziewczynka z jabłkiem"

Trzecią nagrodę otrzyma Mariusz Gosławski i jego  "Czarodziejskie jabłko"Trzecią nagrodę otrzyma Mariusz Gosławski i jego "Czarodziejskie jabłko"

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl