Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Na wydarzenie zaprasza Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber Na wydarzenie zaprasza Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber

Montaż słowno-muzyczny poświęcony Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu,  w wykonaniu aktorów Teatru Jaracza z Łodzi i muzyków Filharmonii Łódzkiej zagości w Bełchatowie. Ten wyjątkowy projekt, stanowiący efekt współpracy trzech prestiżowych instytucji kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, zostanie pokazany w ramach programu „Łódzkie pamięta”, w pięciu miastach województwa łódzkiego. W najbliższy piątek, 19 listopada gościł będzie w Bełchatowie.  

 

Montaż słowno-muzyczny dedykowany Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu „Dzieci Niepodległej, artyści walczący piórem i czynem” – „Niebo złote Ci otworzę…” zagości w Bełchatowie już 19 listopada. Będzie można go obejrzeć o godzinie 17.00 w sali widowiskowo-koncertowej MCK PGE Giganty Mocy. Co ważne udział jest nieodpłatny, zainteresowani muszą jednak wcześniej odebrać darmową wejściówkę w kasie MCK.

 

Projekt, jak promują wydarzenie organizatorzy to zwięzła i kunsztowna opowieść narracyjna o życiu i twórczości K.K. Baczyńskiego, jego poetyckich fascynacjach, miłości do żony Barbary i losach wojennych w wykonaniu aktorów Teatru Jaracza z Łodzi i muzyków Filharmonii Łódzkiej.

 

Przedstawiona zostanie opowieść o K.K. Baczyńskim przygotowana przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi w reżyserii Matyldy Paszczenko.

 

Aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi przedstawią interpretację wierszy i poezję śpiewaną do utworów Baczyńskiego. Tło muzyczne zapewni kwartet smyczkowy Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina.

 

Organizatorami wydarzenia są: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi, Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi oraz Filharmonia Łódzka.

 

Partnerzy wydarzenia: Muzeum Pałacu Herbsta w Łodzi, Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie, Sieradzkie Centrum Kultury, Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim, Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu.

 

KR

 

Plakat promujący wydarzenie Plakat promujący wydarzenie

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl