Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Na licytację będzie wystawiona m.in. kolekcja znaczków okolicznościowychNa licytację będzie wystawiona m.in. kolekcja znaczków okolicznościowych

 

Prezydent Mariola Czechowska zaprasza wszystkich bełchatowian, którzy chcą pomóc walczącej Ukrainie, do udziału w aukcji charytatywnej. Wydarzenie, które wspólnie przygotowują Muzeum Regionalne i bełchatowski oddział PCK, odbędzie się już w najbliższy piątek, 2 grudnia.


Będzie to kolejna z akcji pomocowych, jakie Bełchatów organizuje od pierwszego dnia rosyjskiej agresji na Ukrainę. Może się w nią włączyć każdy mieszkaniec Bełchatowa, który chce wesprzeć naszych wschodnich sąsiadów. Tym bardziej, że licytacje prowadzone będą od przysłowiowej „złotówki”. Całkowity dochód z aukcji zostanie przeznaczony na zakup środków opatrunkowych oraz płynów dezynfekujących.


Organizatorzy aukcji – Muzeum Regionalne w Bełchatowie oraz bełchatowski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża – przygotowali wiele interesujących przedmiotów. - Do udziału w aukcji zapraszamy wszystkich bełchatowian. Liczymy na Państwa obecność, tym bardziej, że cel jest szczytny. Będzie można licytować ciekawe numizmaty – monety, banknoty, medale okolicznościowe czy papiery wartościowe. Ponadto pod młotek pójdą książki i wydawnictwa o tematyce numizmatycznej i militarnej. To jednak nie wszystko. Nie zabraknie także kilku perełek – niespodzianek, które z pewnością zainteresują miłośników historii - mówi dyrektor bełchatowskiego Muzeum Regionalnego Marek Tokarek. Co ważne, wszystkie eksponaty będzie można oglądać godzinę przed rozpoczęciem licytacji.


Aukcja odbędzie się już w najbliższy piątek, 2 grudnia, w siedzibie Muzeum Regionalnego przy ul. Rodziny Hellwigów 11. Początek licytacji o godz. 17:00.

 

AP

 

Plakat promujący aukcję stacjonarną w Muzeum RegionalnymPlakat promujący aukcję stacjonarną w Muzeum Regionalnym

 

 Uczestnicy będą mogli także wylicytować medale i orderyUczestnicy będą mogli także wylicytować medale i ordery

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl