Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Jednym z założeń konkursu jest nauka patriotyzmu, również lokalnegoJednym z założeń konkursu jest nauka patriotyzmu, również lokalnego

 

Jak uczyć dzieci miłości do ojczyzny, również tej małej? Jednym ze skuteczniejszych sposobów jest z pewnością zabawa. Dlatego z okazji zbliżającego się Dnia Flagi RP oraz 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja prezydent Mariola Czechowska zaprasza najmłodszych bełchatowian do udziału w specjalnym konkursie plastycznym – „Piękne są nasze barwy ojczyste”. Prace można nadsyłać do poniedziałku 3 maja.

 


Promowanie obchodzenia świąt narodowych, popularyzacja wiedzy o polskiej fladze i barwach narodowych oraz rozbudzenie patriotyzmu lokalnego – to główne założenia konkursu plastycznego dla najmłodszych mieszkańców Bełchatowa. Zabawa skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas 1-3 bełchatowskich szkół podstawowych.


Zadaniem uczestników konkursu „Piękne są nasze barwy ojczyste” jest wykonanie pracy prezentującej polską flagę w kontekście małej ojczyzny, czyli miasta Bełchatowa. Warunkiem wzięcia udziału jest sfotografowane pracy i przesłanie jej wraz z wypełnionym formularzem (dostępnym w załączniku poniżej) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Rodzice bądź opiekunowie prawni mają na to czas do poniedziałku, 3 maja. Co ważne, w imieniu uczestnika można złożyć tylko jedno zgłoszenie.

 

Przy ocenie prac, jury będzie brać pod uwagę m.in. ich zgodność z tematyką, oryginalność i kreatywne podejście. Zwycięzców poszczególnych kategorii poznamy 14 maja. Wszyscy uczestnicy otrzymają gadżety promocyjne Miasta Bełchatów, zaś laureaci pierwszych trzech miejsc - nagrody rzeczowe.

 

AP

 

Plakat konkursu "Piękne są nasze barwy ojczyste"Plakat konkursu "Piękne są nasze barwy ojczyste"

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl