Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Na fotografii artyści występujący na koncercie charytatywnymPodczas koncertu wystąpili wspólnie młodsi, i nieco starci bełchatowscy artyści

 

Niezwykły, wzruszający i pełen emocji – taki był koncert charytatywny „Wiara, nadzieja i miłość”, jaki odbył się w minioną sobotę, 9 kwietnia. Na scenie Gigantów Mocy wystąpili lokalni artyści. Całkowity dochód z wydarzenia zostanie wykorzystany na potrzeby uchodźców z Ukrainy, którzy schronienie znaleźli w Bełchatowie.

 


Od samego początku agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę bełchatowianie pokazują, że mają wielkie serca - udzielają schronienia uciekającym przed wojną, przekazują dary, odpowiadają na wszelkie potrzeby. W pomoc postanowili się włączyć także bełchatowscy artyści, którzy przyjęli zaproszenie prezydent Marioli Czechowskiej do udziału w wyjątkowej charytatywnej inicjatywie artystycznej. – Organizując koncert „Wiara, nadzieja, miłość” chcieliśmy podziękować wszystkim, którzy wspierają Ukraińców w tych trudnych chwilach - bełchatowianom za ich zaangażowanie i ogrom serca, ale także firmom oraz stowarzyszeniom. Dziękuję też wszystkim, którzy zechcieli przyjść na nasz koncert i w ten sposób dołożyć swoją „cegiełkę” do pięknego dzieła, jakim jest pomoc uchodźcom z Ukrainy – mówiła podczas koncertu prezydent Czechowska.


Na scenie MCK PGE Gigantów Mocy wystąpili: chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Pasjonata”, chór „Cantabile” oraz chór „Bagatela”, zespół „Sounding Strings”, a także soliści: Tatiana Kopala, Valentyna Kindrates, Ania i Wala Tomusiak, Edyta Jasińska, Arkadiusz Załęczny oraz Arkadiusz Kruk. Program tego muzycznego spotkania nawiązywał do obecnej sytuacji, pozwolił również na chwilę zadumy i wytchnienia. Myślą przewodnią repertuaru były trzy tytułowe wartości – wiara, nadzieja i miłość. Tematyka ta obecna była we wszystkich utworach. „Miejcie nadzieję”, „Mamo tyś płakała”, „Nim wstanie dzień” czy „Kocham wolność” to tylko niektóre z piosenek, jakie zaprezentowali artyści.

 

>>> Zobacz transmisję z koncertu "Wiara, nadzieja, miłość"

 

Całkowity dochód z wydarzenia zostanie wykorzystany na pomoc uchodźcom, którzy schronienie przed wojenną zawieruchą znaleźli w Bełchatowie. Zbiórkę pn. „Pomoc dla Ukrainy” ( nr 2022/727/OR z dn. 28.02.2022 r.) zorganizował bełchatowski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża. – Naszym celem i zadaniem jest wspomaganie społeczności ukraińskiej, która w tej chwili znajduje się u nas. My, jako Polski Czerwony Krzyż, od pierwszego dnia, od samego początku, włączyliśmy się w akcję pomocy. I mogę zapewnić, że dokąd to będzie potrzebne, będziemy pomagać naszym braciom na Ukrainie. Dziękuję wszystkim Państwu, którzy kupili bilety na koncert i w ten sposób wsparli nasze działania oraz artystom za ten piękny gest solidarności – mówił Jan Ogrodniczak, prezes bełchatowskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża.

 

>>> Zobacz fotorelację: Koncert charytatywny "Wiara, nadzieja, miłość" 

AP

 

Na zdjęciu prezydent Mariola Czechowska podczas koncertu charytatywnego Prezydent Mariola Czechowska podziękowała wszystkim pomagającym uchodźcom z Ukrainy; fot. MCK

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl