Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

wystawa wczorajidzis wwwBTF i MCK zapraszają do galerii "Na piętrze", gdzie wkrótce będą dostępne nowe wystawy

 

W galerii „Na piętrze” Gigantów Mocy wkrótce będzie można zobaczyć dwie nowe wystawy. Pierwsza z nich to artystyczne zdjęcia związane z kopalniami i elektrowniami także bełchatowskimi, druga to fotograficzna podróż do Maroka. Wernisaż obydwu ekspozycji, na który miasto wspólnie zaprasza z Bełchatowskim Towarzystwem Fotograficznym i Miejskim Centrum Kultury, zaplanowany jest na 13 stycznia. Początek o godz. 18:00, wstęp wolny.

 

Kopalnie i elektrownie widziane oczami artystów fotografów będzie można oglądać na wystawie zatytułowanej „PGE GiEK wczoraj i dziś”. – Nie wszystkim mieszkańcom naszego miasta dane było dotrzeć tam, gdzie dotarli artyści fotograficy – mówi Andrzej Juchniewicz, prezes Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego. – Dlatego zapraszamy w niebanalną, fotograficzną podróż do przeszłości i teraźniejszości zakładów spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna - kopalń i elektrowni, które znacząco wpłynęły na rozwój regionów – dodaje Juchniewicz. Będzie więc można zobaczyć kadry zarówno z bełchatowskich gigantów, jak i tych umiejscowionych m.in. w Turowie, Opolu czy Rybniku. 

 

Na tym nie koniec. W galerii „Na piętrze” do zwiedzania będzie jeszcze jedna wystawa, która zabierze nas w podróż do egzotycznego Maroka. Mariusz Kowalczyk, autor, bełchatowianin i członek BTF-u, podróżując motocyklem po wspomnianym Maroku, fotografował zarówno bogactwo tego regionu, jego naturę, przepych kultury i tradycji, jak także ubogie cywilizacje i nowoczesność. – Podróżując motocyklem Mariusz miał okazję poznać ten region z różnych stron, pespektyw, smaków i zapachów. Co doskonale oddają jego zdjęcia, które będzie można zobaczyć na wystawie „Motocyklem przez Maroko” – tłumaczy prezes BTF.

 

Obydwie ekspozycje będą dostępne w galerii „Na piętrze” w PGE Gigantach Mocy do 13 lutego. Wystawy można zwiedzać bezpłatnie w godzinach otwarcia placówki.

 

ADA

wystawa wczoraj i dzis

 

wystawa motocyklem przez maroko

 

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl