Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Wernisaż dwóch wystaw zorganizowany zostanie 4 września, wstęp wolnyWernisaż dwóch wystaw zorganizowany zostanie 4 września, wstęp wolny

„Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem” oraz „Czerń i biel” – te dwie wystawy będzie można obejrzeć jednocześnie w MCK PGE Giganty Mocy w galerii „Na piętrze”. Na wernisaż wystaw zapraszają organizatorzy fotograficy z BTF-u oraz MgFoto Myślenice już w sobotę 4 września o godzinie 16.00.    

 

Pierwsza z proponowanych wystaw, to pokłosie organizowanych od lat w lipcu w Myślenicach (mieście partnerskim Bełchatowa) „Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem”. Jest to artystyczne spotkanie na styku wielu kultur z  warsztatami etno, koncertami muzyki świata, seansami filmowymi, jak i  z zespołami ludowych: Maorysów z Nowej Zelandii, górali z Himalajów, Portorykańczyków, do tego folklor afrykański, azjatycki, bałkański oraz rodzimy polski.

 

- W ramach wieloletniej współpracy i przyjaźni pomiędzy dwoma stowarzyszeniami: MgFoto Myślenice a Bełchatowskim Towarzystwem Fotograficznym powstała, pełna koloru i ekspresji relacja fotograficzna, którą możemy Państwu zaprezentować w bełchatowskiej "Galerii na piętrze" – mówi Andrzej Juchniewicz prezes BTF.

Prace zostały wykonane  przez fotografików Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego obecnych na festiwalu.   

 

Druga z wystaw nosi tytuł "Czerń i biel".  -  Na wystawie zostaną zaprezentowane prace członków mgFoto wykonane wyłącznie w skali odcieni szarości. W ten sposób grupa pragnie nawiązać do fotografii sprzed ery koloru oraz wyeksponować niezwykłe napięcia pomiędzy skrajnościami: czernią i bielą – mówi kurator wystawy Marcin Kania.

 

Obie, jakże różne ekspozycje będzie można oglądać już we wrześniu w galerii „Na piętrze”. Wernisaż zaplanowano na sobotę 4 września na godzinę 16.00

 

KR

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl