Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Zwiedzający mogą korzystać z oferty bełchatowskiego Kina Kultura oraz PGE Gigantów Mocy Zwiedzający mogą korzystać z oferty bełchatowskiego Kina Kultura oraz PGE Gigantów Mocy

 

PGE Giganty Mocy oraz Kino Kultura są ponownie otwarte. Przy zachowaniu reżimu sanitarnego, bełchatowianie mogą korzystać z oferty kulturalnej. Mowa o interaktywnej wystawie o węglu i energii oraz seansach filmowych dla młodszych i starszych widzów.


Zgodnie z decyzją rządu instytucje kultury mogą wznowić swoją działalność. – Na ten moment czekaliśmy bardzo długo i cieszymy się, że możemy w końcu ponownie gościć naszych mieszkańców. Miniony weekend pokazał, że przez ostatnie tygodnie nie tylko my stęskniliśmy się za widzami i zwiedzającymi, ale także bełchatowianom brakowało "sztuki na żywo" i prawdziwego kina. Tym bardziej, że nasza sala po niedawnym generalnym remoncie jest nowoczesna, doskonalen wyposażona i gwarantuje filmowe wrażenia na najwyższym poziomie, czego mogą doświadczyć wszyscy nasi goście - mówi dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Damian Nowak.


Miłośnicy dobrego filmu mogą wybierać spośród pięciu propozycji Kina Kultura. „Filonek bezogonek” to oferta skierowana do najmłodszych widzów, z kolei starsi na dużym ekranie obejrzeć mogą „ Polot”. „Czarownicę miłości”, „Poznajmy się jeszcze raz” oraz film oparty na wydarzeniach, które poruszyły wszystkich Polaków. Mowa o głośnym obrazie Jana Holoubka „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Scenariusz do tego dramatu sensacyjnego oparty został historii mężczyzny, który uznany za winnego brutalnego zabójstwa w zakładzie karnym niesłusznie spędził 18 lat życia. Repertuar dostępny jest na stronie MCK https://www.mckbelchatow.pl/kino-kultura/repertuar.


Swoje drzwi dla publiczności otworzyły także PGE Giganty Mocy. Interaktywna wystawa przybliża historię paleontologii oraz procesów geologicznych, jakie zachodziły w Polsce na przestrzeni ostatnich 20 milionów lat. Przede wszystkim jednak pozwala samodzielnie znaleźć odpowiedzi na wiele pytań z zakresu nauk przyrodniczych i przybliża działalność największych w Polsce i Europie zakładów paliwowo-energetycznych, czyli bełchatowskiej kopalni i elektrowni.


Przypomnijmy, że w placówkach kultury obowiązuje ścisłe zasady reżimu sanitarnego. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Głównego Inspektora Sanitarnego, Zarówno zwiedzający jak i pracownicy muszą zachować dystans oraz zakryć usta i nos. Ponadto na sali kinowej zajęta może być połowa miejsc, widzów obowiązuje także zakaz spożywania posiłków. Szczegółowe informacje na temat zasad bezpieczeństwa znaleźć można na stronach www.mckbelchatow.pl oraz www.gigantymocy.pl.

 

>>> Czytaj także o wznowieniu działalności przez Muzeum Regionalne https://www.belchatow.pl/kultura/8911-muzeum-regionalne-zaprasza-zwiedzajacych?highlight=WyJtdXpldW0iLCInbXV6ZXVtIl0=

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl