Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Miejskie Centrum Kultury zaprasza miłośników sztuki na dwie wystawyMiejskie Centrum Kultury zaprasza miłośników sztuki na dwie wystawy

 

W tym tygodniu, a dokładnie w czwartek 4 listopada i w piątek 5 listopada, w Miejskim Centrum Kultury otwarte zostaną dwie wyjątkowe wystawy. Pierwsza prezentować będzie kolaże Katarzyny Kaczyńskiej, druga zaś pokaże różne oblicza sztuki patchworku.

 


Kolaże to specyficzny język słów i obrazów. Do wykonania pierwszego kolażu artystkę Katarzynę Kaczyńską zainspirowały 3 lata temu wycinanki Wisławy Szymborskiej. Twierdzi, że subtelne słowa i obrazy poetki zaczarowały także jej sposób wyrażania uczuć i emocji. Kolaże wykonuje analogowo, wykorzystując do tego celu stare gazety, katalogi, tkaniny, czy stare zniszczone okładki książek. Jej prace można podziwiać na instagramowym koncie artystki @kola.zuwa, zaś w galerii bełchatowskiego Miejskiego Centrum Kultury będzie można podziwiać je można od 4 do 30 listopada.


Drugą z listopadowych wystaw, którą już niebawem oglądać będzie można na dolnym foyer MCK PGE Gigantów Mocy, jest wystawa kolorowych prac, wykonanych w ramach konkursu zorganizowanego przez Stowarzyszenie Polskiego Patchworku. Zadaniem uczestników konkursu było uszycie quiltu (patchworku) o dowolnej tematyce, z wykorzystaniem lnu, który stanowi 50% wierzchniej warstwy pracy. Wernisaż wraz z ogłoszeniem wyników konkursu miał miejsce 15 maja 2021r. w Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie. Wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i uznaniem od początku otwarcia. Każdy patchwork jest inny i zadziwia niezwykłą pomysłowością i ogromem włożonej pracy. Będzie się o tym mógł przekonać każdy, kto odwiedzi tę wyjątkową ekspozycję do końca grudnia.

 

Więcej informacji na temat obu listopadowych wystaw, znaleźć można na stronie Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie (https://www.mckbelchatow.pl/).

 

AP/MCK

 

Plakat promujący wystawę "Jasność widzenia"Plakat promujący wystawę "Jasność widzenia"

 

Plakat promujący wystawę "Jak to ze lnem było"Plakat promujący wystawę "Jak to ze lnem było"

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl