Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

W koncercie udział wzięły chóry Artyści chórów "Cantabile" i "Pasjonata" wykonai popularne piosenki patriotyczne

 

Za nami pełen wzruszeń koncert „Muzyczne drogi do wolności”, na który zaprosiła prezydent Mariola Czechowska. Na scenie MCK PGE Gigantów Mocy międzypokoleniowa grupa artystów wykonała znane i lubiane piosenki żołnierskie.


Dokładnie 104 lata temu Polska odzyskała upragnioną niepodległość i po ponad stu latach zaborów ponownie stała się suwerennym krajem, z własną tożsamością, kulturą i muzyką. W ramach miejskich obchodów Święta Niepodległości, do udziału w których wszystkich bełchatowian zaprosiła prezydent Mariola Czechowska, odbyło się wiele wydarzeń – patriotycznych, sportowych i kulturalnych. Ostatnim z nich była muzyczna lekcja patriotyzmu, czyli międzypokoleniowy koncert „Muzyczne drogi do wolności”.


W sobotę, 19 listopada, na scenie MCK PGE Gigantów Mocy wystąpili młodsi i nieco starsi bełchatowscy artyści. Do czasów trudnej walki za Ojczyznę oraz upragnionego zwycięstwa widzów zabrały chóry „Cantabile” i „Pasjonata”, a także grupa folklorystyczna „Rajka”. Publiczność mogła usłyszeć znane i lubiane piosenki żołnierskie i patriotyczne, jak chociażby „Białe róże”, „Pierwszą kadrową” czy „Serce w plecaku”. Koncert zakończyły owacje na stojąco.

 

>>> Zobacz fotogalerię: Koncert "Muzyczne drogi do wolności"


- „Ja to mam szczęście, że w tym momencie żyć mi przyszło w kraju nad Wisłą. Mój kraj szczęśliwy piękny prawdziwy, ludzie uczynni w sercach niewinni…”. Szanowni Państwo, zabraliście nas w najpiękniejszą, najbardziej wzruszającą muzyczną podróż do wolności. Z serca Wam za to pięknie dziękuję. Zwłaszcza teraz, kiedy za naszą wschodnią granicą toczą się działania wojenne, doceniamy i rozumiemy słowa „wolność” i „niepodległość”. Jeszcze raz serdecznie dziękuję – tak wszystkim artystom podziękowała prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.


AP

 

Prezydent Mariola Czechowska podziękowała artystom za pełen wzruszeń i emocji koncertPrezydent Mariola Czechowska podziękowała artystom za pełen wzruszeń i emocji koncert

 

Na scenie zaprezentowała się także barwna grupa folklorystyczna Na scenie zaprezentowała się także barwna grupa folklorystyczna "Rajka"

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl