Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Piosenki dla mam zaśpiewały dzieci, ale też młodzież i seniory. Było międzypokoleniowoPiosenki dla mam zaśpiewały dzieci, ale też młodzież i seniory. Było międzypokoleniowo

 

"Dla Ciebie Mamo" - tak zatytułowany był miejski koncert międzypokoleniowy dedykowany wszystkim mamom. Nie zabrakło nostalgicznych piosenek, a także popularnych i tych mniej znanych. Wykonali je soliści, schole, bełchatowskie chóry, zespoły i grupy muzyczne. Muzyczna niespodzianka odbyła się w sobotę, 28 maja w MCK PGE Gigantach Mocy.

 

„Co się stało z mamą” Maryli Rodowicz, „Dla Ciebie mamo” Violetty Villas, „Chodź pomaluj mój świat” Dwa Plus Jeden, „Rodzina” Kabaretu Starszych Panów – to tylko część piosenek, jakie usłyszeliśmy podczas blisko dwugodzinnego koncertu „Dla Ciebie Mamo”. Jak mówił sam jego tytuł dedykowany był on wszystkim mamom, które w minioną środę obchodziły swoje święto, czyli Dzień Mamy. To właśnie dla nich zaśpiewali: m.in. chór UTW Pasjonata, grupy wokalne Cantabile i Bagatela, Arkadiusz Załęczny z zespołem Sounding Strings, schole „Promyki nadziei” (z parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy) i „Farne Scholki” (z parafii pw. Narodzenia NMP), a także lokalni soliści. Koncert poprowadzili zaś Lucyna i Sylwester Hałaszkiewiczowie, aktorzy BAT – Scena Dorosłych.

 

Na muzyczną niespodziankę zaprosili prezydent Mariola Czechowska oraz dziekan dekanatu bełchatowskiego ks. Zbigniew Zgoda.

 

- Ten koncert to podziękowanie dla każdej mamy za pracę, za miłość, za zrozumienie. Bardzo pięknie dziękuję, wszystkim wykonawcom oraz państwu prowadzącym, za dostarczeniu nam niezwykłych emocji, wielu wzruszeń, ale również i uśmiechu. Wspaniale się bawiliśmy – powiedziała podczas koncertu prezydent Mariola Czechowska. - Szanowne panie, Drogie Mamy, również te, które mami zostaną już wkrótce, przyjmijcie proszę najlepsze życzenia. Zdrowia i szczęścia, każdego dnia radości i dumy z Waszych dzieci, spełnienia wszystkich marzeń i wszelkiej pomyślności – życzyła mamom prezydent Mariola Czechowska.

 

- Wiele piosenek o mamie się śpiewa, ale słowo mama brzmi jak poemat. I myślę, że każda kobieta rodząc dziecko, zaczyna pisać swój poemat, który jest niezwykły i niepowtarzalny. Moja mama zakończyła już pisać ten poemat, ale ja go ciągle we mnie mam. Wspominam każdą kartę jej i naszego życia. W jednej z religijnych pieśni śpiewamy, że: „matka, która wszystko rozumie, sercem ogranie każdego z nas”. Drogie mamy chciałbym Wam życzyć, abyście i Wy były rozumiane – tak jak wy rozumiecie najlepiej, by Wasze dzieci i wszyscy wokół Was rzeczywiście dawali dowód, że jesteście kochane, potrzebne, i to bardzo potrzebne. Wszystkiego dobrego – podsumował ks. Zbigniew Zgoda, dziekan dekanatu bełchatowskiego.

 

ADA

 

Najlepsze życzenia wszystkim mamom złożyli prezydent Mariola Czechowska i dziekan dekanatu bełchatowskiego ks. Zbigniew Zgoda, którzy zaprosili na tę muzyczną niespodziankęNajlepsze życzenia wszystkim mamom złożyli prezydent Mariola Czechowska i dziekan dekanatu bełchatowskiego ks. Zbigniew Zgoda

Podczas koncertu usłyszeliśmy znane i te mniej popularne piosenki w wykonaniu bełchatowian Podczas koncertu usłyszeliśmy znane i te mniej popularne piosenki w wykonaniu bełchatowian

 

>>> Fotogaleria z koncertu dostępna na miejskim profilu na facebook'u

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl