Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Gwiazdą tegorocznych Dni Bełchatowa będzie MyslovitzGwiazdą tegorocznych Dni Bełchatowa będzie Myslovitz; fot./mat. prasowe Myslovitz

 

Po przerwie spowodowanej covidem do kalendarza miejskich imprez wracają Dni Bełchatowa. Muzyczny maraton zaplanowany jest na ostatni weekend czerwca. Dla bełchatowian zagrają lokalni artyści, a także gwiazdy dużego formatu: Myslovitz, Enej, Kękę czy MIG.


Dni Bełchatowa to największa, miejska impreza plenerowa. Przyciąga ona zawsze tłumy mieszkańców i gości, którzy mają okazję, aby przez trzy dni bawić się przy dźwiękach różnorodnej muzyki. Po dwuletniej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa ponownie zapraszamy na święto miasta. – Sytuacja epidemiczna jest na tyle stabilna, że rząd zniósł niemal wszystkie obostrzenia związane z covidem. Tym samym mamy zielone światło, aby wrócić z imprezami dużego formatu – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. – Cieszę się, że już niebawem – bo w ostatni weekend czerwca – będziemy mogli ponownie bawić się na Dniach Bełchatowa. Będzie muzycznie i rodzinnie. Nie zabraknie atrakcji dla młodszych, jaki starszych. Koncerty będą różnorodne, tak by każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie – dodaje prezydent Mariola Czechowska.


Koncertowy maraton rozpocznie się w piątek, 24 czerwca. Będzie to gratka szczególnie dla fanów hip-hopu i rapu. Na scenie plenerowej przy MCK PGE Gigantach Mocy wystąpią bowiem Vixen, Kleszcz i Kękę. Jako pierwszy zaprezentuje się Vixen, który w swoich utworach stawia na hip-hop, ale też wplata elementy innych gatunków jak rock, rock’n’roll, dubstep czy future bass. „Nie szukam poparcia”, „Krok”, „Kominek” to jedne z jego najbardziej rozpoznawanych kawałków. Kleszcz, czyli Łukasz Stępień to kolejny raper, który zagra w Bełchatowie. Ma on na swoim koncie albumy z różnymi artystami. Występował m.in. z Kamilem Bednarkiem, Rahimem, Tymkiem. Na youtube najchętniej słuchane są „Bajka o Kolorach”, „Bajka o motylku” czy „Pozdro bez”. Gwiazdą piątkowych koncertów będzie Kękę – Piotr Dominik Siara, który znany jest już bełchatowskiej publiczności. Jego koncert w 2016 roku przyciągnął tłumy fanów. Nie ma się co dziwić, bo jego albumy pokrywają się nawet potrójną platyną, a piosenki na youtube osiągają miliony wyświetleń.

 

Na kolejne koncerty zapraszamy już na błonia przy Muzeum Regionalnym. Sobota to czas rodzinnej zabawy i pikniku. W Parku Olszewskich stanie wesołe miasteczko, będą też animacje dla dzieci, stoiska z rękodziełem i strefa gastronomiczna. Na scenie królować natomiast będą miejscowe zespoły i soliści. Wystąpią: Miejska Orkiestra Dęta, przedszkolaki, uczniowie szkół i lokalne chóry. Później koncertować będzie zespół Sounding Strings, którego liderem jest Arkadiusz Załęczny. Rockowych brzmień nie zabraknie także podczas występu Thrudy. Bełchatowska grupa występowała m.in. na Rocket Festiwal w Warszawie, m.in. z Comą, Luxtorpedą i Kamilem Bednarkiem i wieloma innymi artystami.


Na zakończenie sobotniej odsłony Dni Bełchatowa zagra Myslovitz, którzy na scenie są od prawie dwudziestu lat. Na swoim koncie mają dziesięć płyt i kilkanaście przebojów. Podczas koncertu na pewno nie zabraknie: „Dla Ciebie”, „Długość dźwięku samotności”, „Peggy Brown”.

 

Trzeci dzień święta miasta otworzy występ grupy tanecznej Rajka. Zaraz po niej na scenie pojawi się gwiazda disco polo – formacja MIG. Ma ona na swoim koncie cztery albumy i kilka hitów, wśród nich m.in. „Wymarzona” czy „Miód malina”. Później scena ponownie będzie należeć do lokalnych artystów. Ze swoim koncertem wystąpią uczestnicy telewizyjnych muzycznych show: Tatiana Kopala, Paweł Bauer i Anna Serafińska. Gwiazdą zamykającą tegoroczne Dni Bełchatowa będzie Enej, czyli polsko-ukraiński zespół, który na naszej scenie gra już dokładnie od dwudziestu lat. Ich muzyka to mieszanka folku, rocka, ska, punku i ukraińskiej alternatywy. Ogromną popularność zyskali po swoim zwycięstwie w muzycznym programie telewizyjnym „Must be the music. Tylko muzyka”. Do dziś ich koncerty przyciągają tłumy fanów, na youtube najwięcej wyświetleń ma ich hit „Kamień z napisem Love” i „Symetryczno-liryczna”.

 

- Jak widać najbliższe święto miasta upłynie pod znakiem dobrej i różnorodnej muzyki. Zadbaliśmy o to, by zagrały dla nas gwiazdy dużego formatu, ale też promować będziemy naszych utalentowanych, bełchatowskich artystów. Będzie to weekend muzycznych wrażeń i pełen atrakcji dla całych rodzin – mówi Jakub Kołodziejczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury, które wspólnie z miastem organizuje Dni Bełchatowa.

 

ADA

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl