Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Na czas wakacji MCK, muzeum i biblioteka przygotowały różnorodną i ciekawą ofertę; fot. archiwumNa czas wakacji MCK, muzeum i biblioteka przygotowały różnorodną i ciekawą ofertę; fot. archiwum

 

Warsztaty plastyczne, muzyczne, taneczne i kryminalistyczne, do tego gry i zabawy oraz seanse filmowe – lato w mieście będzie pełne atrakcji. W naszym artykule znajdziecie szczegóły propozycji, jakie dla dzieci i młodzieży przygotowały miejskie placówki kultury.


Zbliża się upragniony przez wszystkie dzieci czas – dwa miesiące wypoczynku od nauki i szkolnych zajęć. Podobnie, jak w latach poprzednich, na ten czas przygotowaliśmy zróżnicowaną ofertę zajęć i warsztatów zarówno dla małych, jak i nieco starszych. Mnóstwo atrakcji oraz emocjonujące przygody z pewnością nie pozwolą na nudę, a wręcz przeciwnie – zapewnią aktywne i kulturalne spędzenie wakacji w Bełchatowie. Część zajęć będzie bezpłatna, za inne trzeba będzie uiścić opłatę. Na poszczególne warsztaty placówki wprowadziły limity miejsc, dlatego, warto już teraz się na nie zapisać.


Propozycje Miejskiego Centrum Kultury


Różnorodność – to słowo klucz tegorocznej wakacyjnej oferty Miejskiego Centrum Kultury. Dzieci i młodzież mogą wybierać spośród szerokiej gamy zajęć. „Giga Frajda” z elementami sensoplastyki, nauka tworzenia artystycznej biżuterii szklanej, origami, gry na gitarze i lampionów, a do tego warsztaty taneczne i ceramiczne – to tylko część propozycji MCK-u. Nie zabraknie również darmowych seansów w kinie Kultura. – Wyjdziemy także w plener. W trakcie wakacje aż dwukrotnie w naszym mieście zagości bowiem „Kino na leżakach” – mówi dyrektor MCK-u Jakub Kołodziejczyk. Warsztaty skierowane są do dzieci i młodzieży w różnym wieku. Warto więc zapoznać się ze szczegółami, które znaleźć można na plakacie poniżej artykułu oraz na internetowej stronie placówki mckbelchatow.pl.


„Pędzlem i włóczką” w muzeum


„Zmalujmy coś w Muzeum” to zabawa plastyczna z użyciem farb wodnych, do udziału w której już dziś zapraszamy. Jeśli zaś chodzi o włóczkę, tutaj propozycji również nie brakuje. Uczestnicy zajęć będą mogli poznać pracę na drewnianych krosnach, stworzyć własną lalkę-motankę lub uroczego Minionka. – Podczas wakacji w muzeum nie obejdzie się bez historii. Będziemy chcieli niejako wpleść w zajęcia historię i legendy Bełchatowa, z pewnością opowiemy historię Stefana i Nelly. Myślę, że dla młodych bełchatowian będzie to ciekawe – podkreśla Marek Tokarek, dyrektor Muzeum Regionalnego. Chętni mogą zapisywać się już dziś. Można to zrobić bezpośrednio w sekretariacie Muzeum Regionalnego lub telefonicznie – 44 633 11 33. Zajęcia w muzeum są odpłatne – koszt jednych to 4 zł. Szczegółowy harmonogram znajduje się na stronie muzeum.belchatow.pl i na plakacie poniżej.


Wakacje w bibliotece na ludowo


Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna z kolei stawia na warsztaty sztuki ludowej, ale nie tylko. Wśród propozycji są również zajęcia plastyczne, podczas której dzieci przygotują pocztówki z wakacji, wybiorą się też w literacko-plastyczne „Podróże małe i duże”. Jak na książnicę przystało, nie zabraknie również stricte bibliotecznych aktywności.– Wszystkie zajęcia nasze zajęcia to oczywiście praca z książką, która będzie ich głównym elementem. Będzie „Czytanie na zielonym dywanie”, czyli w plenerze, znajdzie się również coś dla miłośników gier planszowych – mówi Edyta Jasińska, dyrektor placówki. Co ważne – wszystkie zajęcia, jakie organizuje biblioteka publiczna, są bezpłatne. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, warto zapisać się już dziś. Więcej na ten temat przeczytacie na biblioteka.belchatow.pl.

 

AP

 

wakacje mckwakacje muzeum

wakacje biblioteka

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl