Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Na zakup nowości biblioteka otrzymała z ministerialnych środków  blisko 38 tys. zł Na zakup nowości biblioteka otrzymała z ministerialnych środków blisko 38 tys. zł

 

Półki bełchatowskiej biblioteki wzbogaciły się o nowości. Wśród nich książki, a także ebooki i audiobooki. Część z nich można już wypożyczać i czytać. Do listopada księgozbiór MiPBP zyska jeszcze kilkaset nowych tytułów.

 

 

Ponad 300 woluminów zakupiła właśnie bełchatowska Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna. Do zbiorów trafiły głównie nowości, ale też bestselery, tytuły poczytnych autorów czy kontynuacje serii. Nie brakuje również książek, o które posili czytelnicy, nowych audiobooków i ebooków w postaci kodów do platformy Legimi. Na tym nie koniec, bo biblioteka szykuje się już do kolejnych zakupów.

 

– Do listopada będziemy regularnie wzbogacać ofertę naszej placówki. Skorzystają z tego zarówno dzieci, jak i młodzież i dorośli – mówi Edyta Jasińska, dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Bełchatowie.

 

Wszystko dzięki dotacji celowej jaką miejska placówka kolejny już raz pozyskała z „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. – Mowa o blisko 38 tys. zł na poprawę oferty bibliotecznej. Pieniądze otrzymaliśmy w lipcu, część zakupów już udało się zrealizować, kolejne będziemy realizować regularnie do listopada – dodaje dyrektor Edyta Jasińska.

 

Większość książek można już wypożyczać i czytać. Kolejne będą trafiać na półki sukcesywnie. Warto zaglądać do katalogu on-line na stronie biblioteki – www.biblioteka.belchatow.pl – dokładnie do zakładki „nowości”, gdzie dodawana są nowe woluminy.

 

Czytaj więcej >>> Obierz kod i czytaj ebooki za darmo

 

 

ADA

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl