Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Ferie zimowe w bełchatowskim muzeum to pomysł na twórczą zabawę; fot. archiwumFerie zimowe w bełchatowskim muzeum to pomysł na twórczą zabawę; fot. archiwum

 

Tegoroczne ferie zimowe w Muzeum Regionalnym upłyną pod znakiem warsztatów. Zapraszamy na nie dzieci w wieku od 6 do 13 lat. By wziąć udział w zajęciach, trzeba się zapisać. Można to zrobić osobiście w muzeum, ale także telefonicznie.

 

 Aby ciekawie i twórczo spędzić czas zimowej przerwy od nauki, nie trzeba wyjeżdżać z miasta. Przekonują o tym miejskie placówki kulturalne, które przygotowały ciekawą ofertę feryjną. Wcześniej prezentowaliśmy propozycje Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej (czyt. „Zaplanuj ferie z miejską biblioteką”) oraz Miejskiego Centrum Kultury (czyt. „Zimowy wypoczynek z MCK-iem”). Zachęcamy również do zapoznania się z propozycjami, jakie najmłodsi bełchatowianie znajdą w Muzeum Regionalnym

 

A będzie się sporo działo. Dzieci będą mogły zostać cieślą, który wzniesie mury warownego zamku, wykonać marionetkę i ją „ożywić”, dowiedzieć się, jak powstają śnieżynki czy stworzyć filcowy ochraniacz na smartfona.

 

W warownym lub zaczarowanym zamku

Podczas zajęć uczestnicy z papierowych pudeł i kartonów oraz rolek stworzą makiety obronnego zamku i opowiedzą własną bajkę.

Prowadzący: Anetta Jedynak-Stępnik

 

Hu, hu ha – nasza zima zła

Zajęcia plastyczne dla dzieci, w trakcie których dowiedzą się jak powstają płatki śniegu i wykonają relaksującą kolorowankę.

Prowadzący: Marcin Uss

 

Filcowe wariacje

Z filcowych kawałków łączonych za pomocą prostych ściegów powstaną cieplutkie etui, które ochronią niezbędniki dziecięce, czyli smartfony. Dodatkowo błyszczące i koralikowe dodatki nadadzą każdej pracy indywidualny charakter.

Prowadzący: Cezary Bukowiec

 

Realne-nierealne życie lalki

Podczas zajęć z recyklingowych materiałów powstaną lalki teatralne, czyli marionetki.

Prowadzący: Magdalena Marciniak-Darda

 

Warsztaty będą prowadzone w feryjne wtorki, środy, czwartki i piątki, czyli od 15 do 18 oraz od 22 do 25 lutego. Wszystkie o godz. 10:00. Zajęcia prowadzone będą w sali edukacyjnej na piętrze oraz sali etnograficznej na parterze. Aby wziąć w nich udział, trzeba się wcześniej zapisać. Wystarczy zadzwonić pod numer 44 633 11 33 lub przyjść do Muzeum Regionalnego (ul. Rodziny Hellwigów 11). Ważne! Koszt udziału w jednych zajęciach to 3 zł od osoby.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl