Ferie zimowe w bełchatowskim muzeum to pomysł na twórczą zabawę; fot. archiwum
Tegoroczne ferie zimowe w Muzeum Regionalnym upłyną pod znakiem warsztatów. Zapraszamy na nie dzieci w wieku od 6 do 13 lat. By wziąć udział w zajęciach, trzeba się zapisać. Można to zrobić osobiście w muzeum, ale także telefonicznie.
Aby ciekawie i twórczo spędzić czas zimowej przerwy od nauki, nie trzeba wyjeżdżać z miasta. Przekonują o tym miejskie placówki kulturalne, które przygotowały ciekawą ofertę feryjną. Wcześniej prezentowaliśmy propozycje Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej (czyt. „Zaplanuj ferie z miejską biblioteką”) oraz Miejskiego Centrum Kultury (czyt. „Zimowy wypoczynek z MCK-iem”). Zachęcamy również do zapoznania się z propozycjami, jakie najmłodsi bełchatowianie znajdą w Muzeum Regionalnym.
A będzie się sporo działo. Dzieci będą mogły zostać cieślą, który wzniesie mury warownego zamku, wykonać marionetkę i ją „ożywić”, dowiedzieć się, jak powstają śnieżynki czy stworzyć filcowy ochraniacz na smartfona.
W warownym lub zaczarowanym zamku
Podczas zajęć uczestnicy z papierowych pudeł i kartonów oraz rolek stworzą makiety obronnego zamku i opowiedzą własną bajkę.
Prowadzący: Anetta Jedynak-Stępnik
Hu, hu ha – nasza zima zła
Zajęcia plastyczne dla dzieci, w trakcie których dowiedzą się jak powstają płatki śniegu i wykonają relaksującą kolorowankę.
Prowadzący: Marcin Uss
Filcowe wariacje
Z filcowych kawałków łączonych za pomocą prostych ściegów powstaną cieplutkie etui, które ochronią niezbędniki dziecięce, czyli smartfony. Dodatkowo błyszczące i koralikowe dodatki nadadzą każdej pracy indywidualny charakter.
Prowadzący: Cezary Bukowiec
Realne-nierealne życie lalki
Podczas zajęć z recyklingowych materiałów powstaną lalki teatralne, czyli marionetki.
Prowadzący: Magdalena Marciniak-Darda
Warsztaty będą prowadzone w feryjne wtorki, środy, czwartki i piątki, czyli od 15 do 18 oraz od 22 do 25 lutego. Wszystkie o godz. 10:00. Zajęcia prowadzone będą w sali edukacyjnej na piętrze oraz sali etnograficznej na parterze. Aby wziąć w nich udział, trzeba się wcześniej zapisać. Wystarczy zadzwonić pod numer 44 633 11 33 lub przyjść do Muzeum Regionalnego (ul. Rodziny Hellwigów 11). Ważne! Koszt udziału w jednych zajęciach to 3 zł od osoby.
AP