Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Ferie w miejskich placówkach kulturalnych zapowiadają się interesująco; fot. archiwumFerie w miejskich placówkach kulturalnych zapowiadają się interesująco; fot. archiwum

 

Taneczne, muzyczne, plastyczne, literackie czy kulinarne – oferta zajęć, jakie na zbliżające się ferie zimowe przygotowaliśmy wspólnie z miejskimi placówkami jest bardzo szeroka. Począwszy od poniedziałku, 14 lutego, dwa tygodnie odpoczynku od lekcji najmłodsi bełchatowianie będą mogli spędzić ciekawie - o nudzie nie ma mowy. Część warsztatów jest bezpłatna.

 

Ferie zimowe to nie tylko odpoczynek od szkolnego zgiełku i nauki, ale również czas na rozwijanie swoich pasji i zainteresowań. Najmłodsi mieszkańcy Bełchatowa będą mieć do tego okazję podczas zajęć i warsztatów, jakie przygotowaliśmy dla nich w Miejskim Centrum Kultury, Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej oraz Muzeum Regionalnym. Zajęcia, które wystartują w najbliższy poniedziałek, 14 lutego, będą prowadzone przez dwa tygodnie.

 

Atrakcyjne zajęcia czekają na dzieci, które odwiedzą Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną. Nauka malowania na tkaninie, czy warsztaty z wykorzystaniem surowców wtórnych, takich jak kolorowe gazety, tektura, to propozycje biblioteki głównej. W filiach zaś najmłodsi będą mogli wziąć udział w zajęciach plastycznych, a także przenieść się w świat gier planszowych i dawnych gier z bibliotecznej szafy. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Poszczególne zajęcia skierowane są do różnych grup wiekowych. Co ważne, wszystkie warsztaty są bezpłatne. By jednak wziąć w nich udział, trzeba się wcześniej zapisać telefonicznie: 

 

  • biblioteka główna (ul. Kościuszki 9): 44 635 03 18, 516 355 804,
  • filia nr 1 (Rynek Grocholski 1): 44 633 36 76,
  • filia nr 4 (ul. Turkusowa 7): 44 633 62 33.

 

Z kolei w Miejskim Centrum Kultury i PGE MCK Gigantach Mocy prowadzone będą zajęcia taneczne, muzyczne, plastyczne, kulinarne i ceramiczne. Nie zabraknie także propozycji naukowych, a nawet arteterapeutycznych. Cel jest jeden – rozwijanie zainteresowań najmłodszych, a także odkrywanie nowych pasji. Część z proponowanych zajęć jest płatna, inne zaś są darmowe. Warunkiem wzięcia udziału we wszystkich warsztatach jest wcześniejsze zapisanie się. Bilety na zajęcia można kupić w kasie MCK oraz online TUTAJ. Szczegółowe informacje można rónież uzyskać pod numerem telefonu 44 635 00 48.

 

Dodatkowo kino Kultura przygotowało specjalny repertuar dla najmłodszych, w którym zagości dużo ciekawych animacji: „Luca”, „Nasze magiczne Encanto”, „Psi Patrol”, „Trolle2”, „Naprzód”, „Co w duszy gra”, „Ron Usterka”, czy „Piotruś królik 2: Na gigancie”. W ramach "Bajecznych ferii" na dzieci czeka jeszcze jedna niespodzianka. 14 oraz 21 lutego odbędą się dwa darmowe seanse. Ci, którzy pobiorą z kasy Miejskiego Centrum Kultury darmowe wejściówki, 14 lutego o godzinie 13:00 obejrzą wyśmienitą animację poklatkową pt. „Praziomek”, zaś 21 lutego o godzinie 13:00 zapraszamy na animację o przygodach niesfornej owieczki pt. „Baranek Shaun Film. Farmageddon”. Oba darmowe seanse odbędą się w sali teatralno-widowiskowej Gigantów Mocy.

Sporo będzie się dziać także w Muzeum Regionalnym. Dzieci będą mogły zostać cieślą, który wzniesie mury warownego zamku, wykonać marionetkę i ją „ożywić”, dowiedzieć się, jak powstają śnieżynki czy stworzyć filcowy ochraniacz na smartfona. Warsztaty będą prowadzone w feryjne wtorki, środy, czwartki i piątki, czyli od 15 do 18 oraz od 22 do 25 lutego. Wszystkie o godz. 10:00. Tutaj również obowiązują zapisy oraz odpłatność w wysokości 3 zł.

 

Szczegółowy harmonogram wszystkich miejskich feryjnych propozycji znaleźć można na plakatach poniżej, a także na internetowych stronach poszczególnych placówek:

 

>>> Miejskie Centrum Kultury
>>> Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
>>> Muzeum Regionalne,

oraz ich facebookowych profilach.

 

Wszystkim, którzy lubią aktywnie spędzać czas, polecamy miejską ślizgawkę. Lodowisko przy ul. Edwardów (obok kortów tenisowych) jest otwarte codziennie od godz. 9:00, ostatnie wejście o godz. 19:30. Bilety w cenie 5 zł normalny i 2 zł ulgowy, można kupować wyłącznie na 30 minut przed wejściem na taflę. Więcej informacji na temat regulaminu i harmonogramu wejść można znaleźć na stronie Miejskiego Centrum Sportu w zakładce: Obiekty (http://mcs.belchatow.pl/lodowisko-miejskie/).

 

AP

 

Harmonogram ferii w biblioteceHarmonogram ferii w bibliotece

 

Plakat  - ferie w Muzeum RegionalnymPlakat - ferie w Muzeum Regionalnym

 

Repertuar "Bajecznych ferii" w kinie KulturaRepertuar "Bajecznych ferii" w kinie Kultura

 

Plakat - ferie 2022 w Miejskim Centrum KulturyPlakat - ferie 2022 w Miejskim Centrum Kultury

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl