Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Spacer będzie okazją do spojrzenia na bełchatowską architekturę nieco inaczejSpacer będzie okazją do spojrzenia na bełchatowską architekturę nieco inaczej

 

Miejskie Centrum Kultury zaprasza wszystkich bełchatowian na wyjątkowy spacer po mieście. Spacer, podczas którego będzie można odkryć architektoniczne perełki, jakich w Bełchatowie nie brakuje. Aby wziąć udział w tej niezwykłej przechadzce, która odbędzie się 28 października, wystarczy się zapisać.

 


Spacer jest organizowany przez Łódzki Dom Kultury wraz z Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowiew ramach projektu pn. „Dlaczego ten dom tak wygląda? Architektura pod lupą dla najmłodszych - II edycja”. Spacerowicze, wraz z przewodnikami, skupią się głównie na charakterystycznych szczegółach budynków – detalach architektonicznych, którymi są fragmenty wykończenia budynku – klamki, sposób ułożenia cegieł, dekoracje balustrad czy płotów.

 

- Mamy nadzieję, że dzięki spacerowi zobaczycie swoją okolicę nowymi oczami. To jedna z magicznych umiejętności detalu – otwiera oczy na to, czego dotychczas nie widzieliśmy – czytamy na stronie MCK Bełchatów.

 

W spacerze architektonicznym udział wziąć mogą nauczyciele, animatorzy, edukatorzy, pasjonaci lokalnego dziedzictwa i wszyscy chętni. Wypełnioną kartę zgłoszeniową można, którą można pobrać ze strony bełchatowskiego MCK (kliknij: TUTAJ), należy wysłać na mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na plakacie poniżej artykułu. Można je także uzyskać telefonicznie dzwoniąc pod numer 44 635 19 56.

 

Kilka słów o przewodniczkach:

 

Maria Nowakowska - właścicielka marki "Łódzki detal", popularyzatorka dziedzictwa i animatorka kultury, dyrektorka międzynarodowego Festiwalu Detalu Architektonicznego #detalfest.

 

Joanna Ufnalska - mgr ekonomii, posiada doświadczenie w pracy w organizacji pozarządowej skierowanej na działania miękkie w przestrzeni miejskiej. Autorka i organizatorka gier miejskich od 2011 roku do chwili obecnej (łącznie około 140 przeprowadzonych gier).

 

AP

 

Plakat informacyjny dot. Detalowego Spaceru ArchitektonicznegoPlakat informacyjny dot. Detalowego Spaceru Architektonicznego

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl