Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Udział w miejskim programie jest bezpłatnyUdział w miejskim programie jest bezpłatny

 

Masz dziecko w wieku 7-10 lat? Poznajcie razem fascynujący świat owadów zapylających i nauczcie się, jak je chronić. Wszystko w ramach Miejskiego Programu Edukacji Ekologicznej „Mali giganci – dzicy zapylacze w miastach”. Aby wziąć w nim udział, należy wcześniej się zapisać. Zgłoszenia przyjmowane są do końca maja.

 


Szacuje się, że 78 proc. wszystkich gatunków roślin występujących na Ziemi jest owadopylna (w tym ponad 200 gatunków roślin uprawnych). Wiele badań naukowych wskazuje na znaczny spadek populacji owadów zapylających – szacuje się, że w ciągu ostatnich 30 lat sięgający nawet o 75 proc. Co to dla oznacza? Wymieranie owadów negatywnie wpłynie nie tylko na nas ludzi, ale i na pozostałych mieszkańców miast – takich jak ptaki, gryzonie oraz oczywiście na rośliny, które są zapylane przez owady.


W uświadamianiu zagrożeń wynikających ze zmniejszenia populacji owadów kluczową rolę odgrywa edukacja. Dlatego też w Bełchatowie powstał Miejski Program Edukacji Ekologicznej „Mali giganci – dzicy zapylacze w miastach”. Projekt skierowany jest do dzieci w wieku 7-10 lat oraz ich rodziców. Na uczestników czeka mnóstwo ekologicznych atrakcji przygotowanych przez PGE Giganty Mocy. Spotkanie z pszczelarzem, zwiedzanie wystawy fotografii, warsztaty tworzenia poideł oraz świec z wosku pszczelego, a także konkurs na najciekawszy domek dla zapylaczy.


Aby wziąć udział w programie, wystarczy się zapisać. Regulamin wraz z formularzem zgłoszeniowym dostępny jest na stronie Miejskiego Centrum Kultury (https://www.mckbelchatow.pl/). Skan wypełnionego formularza należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Projekt przewidziano na 30 par rodzic – dziecko, o udziale decydować będzie kolejność zgłoszeń – a te można przesyłać do końca maja.


Więcej informacji na temat programu „Mali giganci – dzicy zapylacze w miastach”, który dofinansowany jest z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, można uzyskać pod numerem tel. 44 635 19 20.

 

AP

 

Zgłoszenia przyjmowane są do końca majaZgłoszenia przyjmowane są do końca maja

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl