Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Nagrody Prezydenta Miasta Bełchatowa w dziedzinie kultury przyznawane są od 1998 rokuNagrody Prezydenta Miasta Bełchatowa w dziedzinie kultury przyznawane są od 1998 roku

 

Prezydent Mariola Czechowska przyznała nagrody w dziedzinie kultury. W tym roku wyróżnionych zostało sześć osób i dwie organizacje działające na rzecz bełchatowskiej kultury, upowszechniania czytelnictwa oraz muzyki, a także popularyzacji lokalnej historii.

  

Co roku Prezydent Miasta Bełchatowa przyznaje nagrody w dziedzinie kultury. To forma podziękowania wyróżnionym za wkład w popularyzowanie historii regionu i upowszechnianie kultury literackiej, czytelniczej oraz muzycznej. Podczas spotkania, które w poniedziałek, 29 listopada, odbyło się w Muzeum Regionalnym, gratyfikacje odebrali m.in. pracownicy miejskich placówek kulturalnych, animatorzy, działacze oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych.

 

- Każde wypowiedziane sowo "dziękuję", jak również ta nagroda, to za mało, żeby wyrazić wdzięczność za to, że dzielicie się Państwo z mieszkańcami Bełchatowa i całego regionu swoim talentem, pasją i wielkim zaangażowaniem. Mimo to powtórzę jeszcze raz - serdecznie za to wszystko dziękuję. Jednocześnie życzę kolejnych sukcesów i wiele satysfakcji z tego, co robicie - powiedziała podczas spotkania z nagrodzonymi prezydent Czechowska.

 

Nagrodę za całokształt pracy w dziedzinie popularyzacji historii i kultury miasta oraz regionu nagrodę otrzymała Anetta Jedynak – Stępnik. Z kolei Agnieszka Bielska doceniona została za działalność w zakresie organizacji wydarzeń kulturalnych oraz za całokształt pracy w dziedzinie popularyzacji Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Prezydent Czechowska wyróżniła także Katarzynę Florczyk i jej działalność w zakresie projektowania i wykonania oprawy scenograficznej organizowanych wydarzeń kulturalnych oraz nadzorowanie systemu identyfikacji wizualnej Miejskiego Centrum Kultury.

 

Wśród nagrodzonych znalazła się również Małgorzata Kowalska, która otrzymała nagrodę za działania na rzecz promocji działalności biblioteki i jej wizerunku, upowszechniania czytelnictwa oraz za tworzenie bibliografii regionalnej. Wyróżnienie trafiło także do Małgorzaty Jaśkiewicz, która doceniona została za pracę na rzecz kultury literackiej i czytelniczej oraz za pozytywne kreowanie wizerunku Filii nr 2 bełchatowskiej książnic.


Tegoroczną Nagrodę Prezydenta Miasta Bełchatowa za całokształt pracy w dziedzinie popularyzacji muzyki klasycznej otrzymała ponadto Elżbieta Wesołowska.

 

O tym, jak ważne dla budowania lokalnej tożsamości jest upowszechnianie i popularyzacja historii miasta i regionu, świadczy fakt przyznania nagrody dla Stowarzyszenia Grupa Rekonstrukcji Historycznej 84. Pułku Strzelców Poleskich. Wyróżniony został również Związek Strzelecki "Strzelec" Jednostka Strzelecka 1001 im. gen. dyw. Janusza Głuchowskiego, który nagrodę otrzymał za działalność w zakresie inicjowania i aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach patriotycznych i kulturalnych.

 

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl