Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Koncert będzie okazją do wysłuchania piosenek autorstwa Pasjonaty Koncert będzie okazją do wysłuchania piosenek autorstwa Pasjonaty

 

W ostatnią niedzielę lipca zapraszamy  na wspólne muzykowanie z „Promieniami Bełchatowa”. Na scenie zaprezentują się także inne lokalne grupy: chór „Moderato”, zespół ludowy „Kurnosianki” oraz „Jarzębina”, które wyśpiewają różnorodne utwory ze swojego repertuaru.

 

 

Prezydent Miasta Bełchatowa Mariola Czechowska zaprasza na koncert pt. „Promienie Bełchatowa i goście”, który odbędzie się 31 lipca o godzinie 17:00 na scenie letniej MCK PGE Giganty Mocy.

 

W ostatni weekend lipca Promienie Bełchatowa wraz z zaprzyjaźnionymi zespołami „Kurnosianki”, „Moderato” oraz „Jarzębina” zaprezentują różnorodne utwory ze swojego repertuaru. Po występach przewidziana jest dyskoteka w folkowych rytmach.

 

Promienie Bełchatowa to zespół działający przy Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie, który liczy łącznie 16 członków, w tym 3 osoby grające na instrumentach, pozostałe śpiewające i tańczące. Repertuar zespołu obejmuje utwory ludowe, disco-polo, cygańskie, ukraińskie, patriotyczne, religijne i inne.

 

Chór „MODERATO”

Chór zapoczątkował swoją działalność w listopadzie 2011 r. Grupa składa się z 16 osób (12 kobiet i 3 mężczyzn) na czele z dyrygentem Panem Tadeuszem Paździej. Swoją aktywność muzyczną rozpoczął całkowicie amatorsko, bez żadnego profesjonalnego wsparcia. Do śpiewów wówczas przygrywała im bardzo uzdolniona muzycznie Pani Natalia Dukat, mieszkanka Niedyszyny, która obecnie studiuje na Akademii Muzycznej w Kielcach. Swój debiut na scenie śpiewacy mieli w Oratorium Jana Pawła II w Bełchatowie, tam wykonywali kolędy w ramach podziękowań dla sponsorów akcji „Szlachetnej Paczki”.

 

Zespół ludowy „Kurnosianki”

Pomysł, aby w Kurnosie powstał zespół ludowy, pojawił się w latach 60. Pomysłodawczynią była Zofia Rudzka, współzałożycielka grupy. Zespół wyłonił się z Koła Gospodyń Wiejskich – to tutaj założycielka zespołu przekonywała pozostałe panie, by zaangażowały się w muzyczne przedsięwzięcie. Pani Matylda Żabierek przejęła funkcję liderki zespołu po mamie; kieruje nim do dziś. Kurnosianki w swoich szeregach zgromadziły miłośniczki tradycji i śpiewu. Występują dla lokalnej i ogólnopolskiej publiczności już 50 lat. Uczestniczyły w wielu edycjach Wojewódzkiego Przeglądu Kapel Ludowych, Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, a także brały udział w Dożynkach Powiatowych oraz Gminnych.

 

MCK Bełchatów

 

Plakat promujący koncert Promienie Bełchatowa i goście

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl