Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

przeglad wwwPrzegląd Pomniejszej Twórczości to okazja, by poznać artystyczne dzieła utalentowanych bełchatowian

 

W Miejskim Centrum Kultury odbędzie się „Przegląd pomniejszej twórczości (prawie) lokalnej”, który powstał z inicjatywy stowarzyszenia Młodzi dla Sztuki. Będzie coś dla amatorów muzyki, ale też poezji i grafiki. To wszystko już w najbliższy piątek, 29 lipca.

 

 

Na godz. 12:00 zaplanowano wernisaż, podczas którego będzie można zobaczyć trzy grafiki autorstwa Wiktora Łaskiego, które opisują nostalgiczne doświadczenie młodej osoby, która dopiero wkracza w dorosłe życie. Gościnnie dołącza Koło Literackie UKSW. Wystawionych zostanie kilka wierszy oraz fragmenty dziennikowe, których autorami są: Ewa Zarzycka, Anna Płochocka i Artur Filipek.

 

Na godz. 16:00 przewidziany jest natomiast początek występu muzycznego. Jak można przeczytać na facebook’owym profilu stowarzyszenia Młodzi dla Sztuki: - Nasz przegląd twórczości umili występ muzyczny solowej wokalistki Julii Opałki, która zademonstruje próbkę autorskiej dramatycznej poezji śpiewanej. W XIX-wieczne klimaty Gnossienne No. 1 Erika Satie zabierze Was pianista Adam Warcholiński, co stanowić będzie zaledwie część repertuaru. Wystąpi sam, jak i w akompaniamencie Bartosza Milera — perkusisty, który zafunduje gościom energiczny powiew muzyki współczesnej, odgrywając utwory znanych wykonawców (w tym Twenty One Pilots) – czytamy na profilu stowarzyszenia.

 

Na tym nie koniec. Wystąpi również gitarzysta Artur Pierzchała, który zabierze słuchaczy w świat muzyki gier komputerowych.

 

ADA

 

przeglad plakat

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl