Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

W rolę aktorów, scenarzystów i reżyserów wcielili się sami rodziceW rolę aktorów, scenarzystów i reżyserów wcielili się sami rodzice

 

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, ale też by pomóc małemu Gabrysiowi rodzice z Przedszkola Samorządowego nr 6 przygotowali teatralny spektakl. Obejrzały go dzieci ze wszystkich miejskich przedszkoli. Radości było co nie miara. Cegiełki, jakie udało się zebrać w ramach biletów wstępu, w całości zostaną przekazane na leczenie małego Gabrysia.

 

 

Po przerwie spowodowanej pandemią Przedszkole Samorządowe nr 6 wróciło z ideą „Teatr Rodzice – Dzieciom”. W rolę aktorów, a także scenarzystów i reżyserów wcielili się sami rodzice. Wspólnie tez przygotowali dekorację i oprawę muzyczną. Tym razem przygotowali przedstawienie zatytułowane „Bal u Kopciuszka” choć w bajce pojawiły się także inne księżniczki, m.in. Elza z Krainy Lodu, Fiona ze Shreka, Bella z Pięknej i Bestii, a także syrenka Arielka.

 

Teatralnemu spotkaniu w Gigantach Mocy towarzyszył jeszcze jeden cel – pomoc choremu Gabrysiowi, który uczęszcza właśnie do Przedszkola Samorządowego nr 6.    

 

- W ten sposób świętujemy Dzień Dziecka. To także forma pomocy dla naszego wychowanka Gabrysia. Myślę, że takie połączenie – zabawy i pomocy charytatywnej to dobry i piękny pomysł. Warto pomagać, dobro zawsze wraca. Człowiek zawsze jest szczęśliwszy, kiedy może pomóc drugiemu – powiedziała Iwona Skrzypińska, dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 6 w Bełchatowie. – To już kolejna odsłona „Teatr Rodzice – Dzieciom. Cieszę się, że nasze przedszkole ma tak fantastycznych rodziców. Wszyscy mogli się dzisiaj o tym przekonać – dodała dyrektor Iwona Skrzypińska.

 

- Cieszymy się, że po raz kolejny możemy wystąpić przed dziećmi. Rodziców nie było trudno przekonać do udziału w spektaklu, chętnie chcieli zrobić coś takiego dla dzieci. Przy tym jeszcze możemy pomóc małemu Gabrysiowi. Myślę, że dzieciom się podobało. Mam nadzieję, że za rok ponownie się będziemy mogli spotkać przy tej okazji – powiedział Łukasz Żelasko, jeden z rodziców.

 

ADA

W ten spsoób dzieci świętowały Dzień Dziecka, ale też pomogły swojemu rówieśnikowi choremu Gabrysiowi z PS nr 6 W ten spsoób dzieci świętowały Dzień Dziecka, ale też pomogły swojemu rówieśnikowi choremu Gabrysiowi z PS nr 6

Rodzice wspólnie z dyrektor przedszkola powitali przedszkolaków, rodziców i gości Rodzice wspólnie z dyrektor przedszkola powitali przedszkolaków, rodziców i gości

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl