Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Bracia Jacek i Andrzej Zielińscy przypomnieli największe przeboje grupy SkaldowieBracia Jacek i Andrzej Zielińscy przypomnieli największe przeboje grupy Skaldowie

 

Znane i lubiane piosenki przyprawione ciekawymi historiami oraz nie tylko muzycznymi anegdotami – spotkanie z Jackiem i Andrzejem Zielińskimi okazał się idealnym prezentem na Dzień Matki. Specjalne wydanie „Podwieczorka z gwiazdą” odbyło się w środę, 26 maja, w ogrodach parafialnych przy ul. Kościuszki. Życzenia wszystkim mamom złożyła także prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

 


„Podwieczorek z gwiazdą” to cykliczny, autorski program znanego łódzkiego dziennikarza muzycznego, Leszka Bonara, który od kilku lat zaprasza znanych i lubianych artystów. To okazja do rozmów na temat ich twórczości, życia zawodowego, a także pozascenicznego. Z okazji Dnia Matki, w środę 26 maja w Bełchatowie odbyła się specjalna odsłona wydarzenia. W ogrodach przy parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny z bełchatowianami spotkali się liderzy grupy SkaldowieJacek i Andrzej Zielińscy.


Zanim na scenie rozbrzmiały ich największe przeboje, życzenia wszystkim mamom z okazji ich święta złożyła prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska. – Wasza bezgraniczna miłość, troska i cierpliwość są nieocenione. Zawsze służycie dobrą radą i wspieracie w trudnych chwilach. Życzę, aby spełniły się wasze plany i marzenia, a każdy dzień był pełen radości i uśmiechu – mówiła prezydent Czechowska.


Bełchatowianie, którzy przyszli na „Podwieczorek z gwiazdą”, poznali braci Zielińskich nie tylko od strony muzycznej. Gwiazdy opowiedziały o początkach swojej drogi artystycznej oraz historii powstania legendarnej już grupy Skaldowie. Zdradzili także, że gdyby nie mama, wszystko pewnie potoczyłoby się inaczej. To bowiem właśnie Zofia Zielińska, góralka z Zakopanego, miała decydujący wpływ na kształtowanie świadomości muzycznej swoich synów. Zdradzili także, że od początku większość utworów Skaldów komponował starszy z braci - Andrzej. Jacek potem nauczył się jeszcze gry na trąbce. Ale to właśnie Andrzej zwrócił uwagę na jego silny, dynamiczny głos i zdecydował, że w Skaldach będzie śpiewał Jacek.

 

>>> Zobacz fotogalerię" Spotkanie z liderami Skaldów


W przerwach pomiędzy kolejnymi poruszanymi w trakcie spotkania tematami, bracia Zielińscy przypomnieli publiczności największe przeboje grupy Skaldowie, m.in. „List do mamy”, „Wiosnę”, „Szanujmy wspomnienia”, „Życzenia z całego serca” i „Prześliczną wiolonczelistkę”.

 

AP

 

Wszystkim mamom życzenia z okazji ich dnia złożyła prezydent Mariola CzechowskaWszystkim mamom życzenia z okazji ich dnia złożyła prezydent Mariola Czechowska

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl