Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Na zdjęciu Leszek Stefaniak podczas jednego z wcześniejszych wieczorów autorskich"Kolory życia" to już szósty tomik w dorobku poety; fot./profil FB Leszka Stefaniaka

 

Miłośników poezji zapraszamy na wieczór autorski z Leszkiem Stefaniakiem, który promować będzie swój kolejny tomik poetycki „Kolory życia”. Spotkanie z poetą odbędzie się w najbliższy piątek, 18 marca w muzeum regionalnym. Początek o godz. 18:00.


Leszek Stefaniak urodził się w 1971 roku w Turku, a w wieku 7 lat zamieszkał w Zduńskiej Woli. Pytany o początki pisania, wspomina, że wszystko zaczęło się w szkole podstawowej. – Swój pierwszy wiersz napisałem w siódmej klasie podstawówki, była to praca domowa z języka polskiego. Kolejne próby miały miejsce w wojsku, kiedy pomagałem kolegom w pisaniu listów – mówi.


Kiedy miał 22 lata, zamieszkał w Bełchatowie. Do dziś pracuje w bełchatowskiej elektrowni. – Poezja jest dla mnie chwilą relaksu oraz odskocznią od stresu i trosk życia codziennego – dodaje Leszek Stefaniak. Warto przypomnieć, że pierwszy raz przed szerszą publicznością poeta zaprezentował się podczas Jabłecznika Literackiego podczas Festiwalu Sztuki Jabłka w 2018 roku. – Wtedy właśnie postanowiłem spróbować wyjąć swoje wiersze z przysłowiowej „szuflady” i podjąć próbę stworzenia czegoś namacalnego, a konkretnie wydania swojego pierwszego tomiku”. „Słowa, Myśli, Pragnienia” były to dwuczęściowy zbiór tekstów poświęconych kobiecie oraz rozważaniu nad współczesnym światem.


Miłośnicy poezji będą mogli się spotkać z poetą w bełchatowskim muzeum, gdzie promować on będzie swój ostatni tomik poezji. – „Kolory życia” to już szóste wydawnictwo w moim dorobku. Wszystkie zebrane w nim wiersze mają jeden cel, czyli pochwałę życia. Starałem się poruszać różne jego aspekty, czasem piękne i kolorowe, a czasem szare i przepełnione smutkiem. Nie brakuje w nim opowieści o stracie przyjaciela, samotności osób starszych, ale i wspomnień z dzieciństwa – opowiada. - Nasze życie przybiera różne barwy. Chcielibyśmy, by były one jasne, okryte szalem miłości. Lecz kolor życia zależy od naszego wnętrza, od naszych myśli, od nastroju w danej chwili. Najważniejsze, byśmy w codzienności nie zatracili życiowych wartości, bo to one nas motywują i czynią szczęśliwymi. Mam nadzieję, że po ich lekturze moi czytelnicy przypomną sobie, jak cieszyć się z życia – dodaje poeta.


Wieczór autorski Leszka Stefaniaka odbędzie się już w najbliższy piątek, 18 marca. W Muzeum Regionalnym w Bełchatowie przy ul. Hellwigów 11 będzie można nie tylko wysłuchać recytacji wierszy składających się na tomik „Kolory życia”, ale także osobistych komentarzy autora. Początek spotkania o godz. 18:00. Wstęp wolny.

 

AP

 

Zaproszenie na wieczór autorski Leszka StefaniakaZaproszenie na wieczór autorski Leszka Stefaniaka

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl