Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Tegoroczna edycja będzie 12. odsłoną konkursu, organizowanego pod patronatem prezydenta BełchatowaTegoroczna edycja będzie 12. odsłoną konkursu, organizowanego pod patronatem prezydenta Bełchatowa

Półtora tygodnia pozostało tancerzom i duetom i zespołom, by zgłosić swój udział w XII Ogólnopolskich Spotkaniach Tanecznych (Re)akcje Bełchatów 2021. Impreza ma już swoją ugruntowaną pozycję i jest jedną z ważniejszych tego typu, organizowanych w kraju.

 

Już 27 listopada, na scenie MCK PGE Gigantów Mocy zatańczą soliści, duety oraz teatry tańca z całej Polski. Główną nagrodą jest Grand Prix Prezydenta Bełchatowa w wysokości 1500 złotych.

 

Tancerze oraz zespoły, które chciałyby wziąć udział w tegorocznych spotkaniach, powinny do 31 października wypełnić kartę zgłoszenia online (kliknij: Formularz) oraz przesłać do Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie nagranie lub link, prezentujący umiejętności taneczne.

 

Podczas XII edycji tej imprezy, uczestnicy zaprezentują jeden układ choreograficzny, w kompozycji, przygotowanej z pełną dowolnością środków wyrazu. Forma i treść powinny być spójne.

 

Jury oceniać będzie nie tylko choreografię, wyróżniającą się technikę czy stopień trudności wykonywanych elementów, ale również kostiumy i rekwizyty, repertuar muzyczny, składające się na ogólny wyraz artystyczny.

 

Przypomnijmy, że Ogólnopolskie Spotkania Taneczne (Re)akcje są jednym z najważniejszych turniejów tańca w regionie. Charakteryzują się różnorodnością i niezwykle wysokim poziomem artystycznym. To również przestrzeń do wymiany doświadczeń i szukania inspiracji. Pierwszy konkurs zorganizowany został w  2007 roku. Przez lata jego formuła ewaluowała.

 

Od samego początku impreza objęta była Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Bełchatowa, a od kilku lat prezydent miasta przyznaje nagrodę Grand Prix dla najlepszego zespołu festiwalu.

 

Wszystkie informacje dotyczące tegorocznej odsłony spotkań tanecznych wraz z regulaminem turnieju znaleźć można na stronie Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie.

 

AP/KR

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl